10 kwietnia – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadzająca nas w Wielki Tydzień. Palmy można nabywać w sklepiku parafialnym. Gorzkie żale po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie osób zaangażowanych w czytanie Męki Pańskiej wg wizji Luizy Picarety.
 3. Zachęcamy do włączenia się w dekorację kościoła na Triduum. Będzie to miało miejsce we wtorek po wieczornej Eucharystii.
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek rano.
 5. Próba śpiewu w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 6. Spowiedź od poniedziałku do środy od 7:00 do 9:00 i od 17:00 do końca Mszy Świętej, w Wielki Czwartek od 15.00 do 17.45 i po liturgii do północy. W Wielki Piątek od 8.00 do 13.00 oraz 15.00 do 17.45 a po liturgii do północy. W Wielką Sobotę od 8.00 do 13:00 i od 15:00 do 18:00. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę!
 7. Triduum Paschalne:
  Wielki Czwartek jest Pamiątką Ostatniej Wieczerzy i modlitwy w ogrójcu Jezusa. W tym Dniu nasz Pan ustanowił Eucharystię i sakrament święceń.
  Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, tzw. ciemnicy.
  Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Piątek będzie od godz. 7:00. Droga Krzyżowa o godz. 15:00, zaś Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18:00. Zakończy się ona przeniesieniem Pana Jezusa Eucharystycznego do kaplicy Grobu. Przypominamy, że w tym Dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta plus dwa nie do syta oraz całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz oczywiście alkoholu. Od 20:00 będziemy czytać Mękę Pańską wg służebnicy Bożej Luizy Picarety. Adoracja przez całą noc.
  Wielka Sobota to dzień ciszy i modlitwy przy Bożym Grobie
  Poświęcenie pokarmów o 10:00, 11:30, 13:00 i 16:00
  Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 21:00 w Wielką Sobotę poświęceniem ognia na zewnątrz kościoła. Jest to najważniejsza i najpiękniejsza liturgia w całym roku liturgicznym. Choć zaczyna się ona w sobotni wieczór, jest rozpoczęciem Wielkanocy! Podczas liturgii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, więc zabierzmy ze sobą świece.
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie więc Mszy świętej o godz. 7.00 a pozostałe Msze święte o stałych godzinach.
 8. Od Wielkiego Piątku codziennie zapraszamy na godz. 15:00 do udziału w Koronce do Bożego Miłosierdzia w formie nowenny przed Świętem Miło-sierdzia.
 9. Nie będzie spowiedzi w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 10. Ołtarz, który był dotychczas w naszym sanktuarium został przewieziony do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie będzie służył w tamtejszym kościele.
 11. Prosimy, by przynieść dary na Caritas w ramach akcji Torba Miłosierdzia.
 12. Do skarbonki przy zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 13. Za wszelkie ofiary oraz zaangażowanie w życie naszej Rodziny Parafialnej mówimy: Bóg zapłać!
 14. Niech Pan błogosławi Solenizantom i Jubilatom, a nam wszystkim dopomoże w dobrym przeżyciu obchodów największych Tajemnic wiary! Błogosławionej Paschy!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.