10 marca 2019 – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i odnowienia w sobie łaski chrztu. Zadbajmy o dobre, duchowe przeżycie tego okresu poprzez intensywniejszą modlitwę, wyrzeczenia i postanowienia. Przypominamy, że zgodnie z przyka-zaniami kościelnymi w okresie Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

2. Od dzisiejszej niedzieli nie ma Mszy Świętej o godz. 18:30. Bezpośrednio po Eucharystii o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00. W okresie Wielkiego Postu będzie się ono rozpoczynać Gorzkimi żalami z kazaniem pasyjnym, a w maju, czerwcu, lipcu i październiku nabożeństwami okresowymi. Myślą przewodnią tegorocznych kazań pasyjnych są słowa wypowiedziane przez Jezusa na krzyżu. Natomiast celem adoracji w niedziele jest to, byśmy mogli raz jeszcze spotkać się w tym dniu z Jezusem obecnym w Eucharystii i pobyć z Nim w ciszy na koniec dnia świętego, a przed zadaniami nowego tygodnia. Zatem zachęcamy, by choć a kilka minut przychodzić na adorację. Kto kocha, ten ma potrzebę spotkania.

3. We wtorek Msza Święta w intencji wspólnoty – Stowarzyszenia Matki Bożej – Patronki Dobrej Śmierci, po niej spotkanie członków tej grupy w Sali św. Jana Pawła II. Zapraszamy również nowe, chętne osoby.

4. Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki o 10:00 i po Mszy wieczornej, a dla dzieci o 16:16. Zachęcamy do rozważania Męki Pańskiej.

5. Wielki Post to zachęta do jałmużny. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki na leczenie dwudziestodwuletniej Olgi Siergiuk z Ukrainy, która choruje na chłoniaka Hodkina, czyli nowotwór węzłów chłonnych.

6. Przy wejściu do zakrystii jest skarbonka, gdzie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Parafia św. św. Stanisława i Bonifacego organizuje w dniach: 16-17.03. 2019 r. II Pielgrzymkę mężczyzn śladami św. Józefa do Kalisza, Poznania, Gostynia, Czmońca i Skrzatusza. Koszt to 200 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, odwiedzania sklepiku, a także kawiarenki parafialnej w Sali św. Jana Pawła II, która czynna jest w niedziele do godz. 14:00. Dochód przeznaczony jest na Caritas.

9. Za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie Parafii mówimy: Bóg zapłać!

10. Jubilatom i Solenizantom życzymy potrzebnych łask, wszystkim Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *