16 lipca 2017 – XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy XV Niedzielę w ciągu roku. Niech także czas wakacji, czy urlopów sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy w tygodniu o godz.: 7.00, 7.30 oraz 18.00 a w niedziele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 oraz 18.30.
Posługę Słowa dziś w naszej Parafii pełni s. Kinga budująca w Szczecinie pustelnię bł. Karola de Foucald. Po Mszach Świętych kto będzie chciał będzie mógł wesprzeć to powstające dzieło.

2. Dziś też przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.  Z tej okazji po każdej Mszy św. będzie możliwość dla chętnych nałożenia szkaplerza. Szkaplerze wraz z deklaracją są do nabycia w zakrystii. Wszyscy noszący szkaplerz w dniu dzisiejszym mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Prasę można nabywać przy wyjściu z kościoła bądź w sklepiku, gdzie są takie pozycje książkowe jak; Jezu Ty się tym zajmij, Dzienniczek s. Faustyny, czy Nabożeństwo do Św. Józefa. Polecamy również piękny album o kościołach naszego regionu (w tym o naszym) w promocyjnej cenie 30 zł.
Zapraszamy też do Parafialnej Kawiarenki i Biblioteki, które się mieszczą w sali Św. Jana Pawła II czynnej w niedziele od 9.00 – 14.00.

4. Przypominamy o nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00, a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz adoracja do Mszy Świętej. W sobotę o 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy Świętej wieczornej adoracja do Apelu Jasnogórskiego z indywidualnym błogosławieństwem.

5. W każdy poniedziałek miting Anonimowych Alkoholików o godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II.

6. W piątek o godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych.

7. W przyszłą sobotę o 18.00 będzie Msza Święta połączona z modlitwą o uzdrowienie. Poprowadzi ją ks. Piotr Skiba. Prosimy przynieść ze sobą sól, wodę oraz oliwę z oliwek do egzorcyzmowania.

8. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Piesza Pielgrzymka wyrusza także i z naszej Archidiecezji a jej początek będzie miał też miejsce w naszym kościele 26 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00. Gorąco zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce czy to w sposób bezpośredni czy duchowy poprzez złożenie ofiary na ten cel. Z tej też racji w przyszłą niedzielę posługę Słowa będzie pełnił ks. Krystian, współorganizator tej pielgrzymki.

9. W dniach 20-23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.

10. W ubiegłą niedzielę ks. Grzegorz, który przybliżał nam postać św. Antoniego zebrał na budowę domu parafialnego w Parafii Buk kwotę prawie 8 tys. zł. Wszystkim Wam Drodzy, którzy tak hojnie wsparliście jego pracę w imieniu ks. Grzegorza, który był zaskoczony tą kwotą, gorąco dziękuję.

11. Drodzy w naszej Diecezji trwają Misje u stóp Krzyża. W parafiach nadmorskich mają one miejsce co dwa lata. Te misje odbędą się i w tym roku a rozpoczną się w niesieniem Krzyża we wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00 i potrwają do poniedziałku 24 lipca, kiedy to po Godzinie Bożego Miłosierdzia o 15.00 pożegnamy Krzyż z Relikwią Krzyża Świętego.
Program w poszczególnych dniach będzie następujący: 9.00 – Msza Święta, 12.00 – Anioł Pański i część Bolesna Różańca Świętego, 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, 18.00 – Msza Święta, 20.30 – część Chwalebna Różańca świętego i Apel Jasnogórski. Podczas tych nabożeństw będzie też błogosławieństwo Relikwią Krzyża. Zapraszamy do udziału i miejmy świadomość, że będziemy też mogli dotknąć tego małego kawałka Drzewa Krzyża na którym Jezus umarł.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które Drodzy składacie na funkcjonowanie naszej Parafii oraz kontynuowane prace remontowe. Dziękujemy też bardzo gorąco grupie Osób, które tak gorliwie przez kilka dni ciężko pracując tak pięknie uporządkowali i obsadzili nowymi kwiatami plac przy kościele. Dziękujemy też tym, którzy na ten cel składali ofiary.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej Parafii, którzy tu wypoczywacie niech Pan Bóg da dobrą pogodę i obficie błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE.

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *