20 grudnia 2015 r. – Czwarta Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Kościół nasz został szczególnie wyróżniony – jest kościołem stacyjnym – jak możemy przeczytać w dekrecie ks. abp. Andrzeja Dzięgi (który jest w naszej gazetce parafialnej). W tym czasie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, każdego dnia można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla dusz w czyśćcu cierpiących.
  Dziś o godz. 11.30 na Mszy św. ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz dokona uroczystego otwarcia tego Jubileuszowego Roku z symbolicznym przejściem przez Bramę Miłosierdzia, która jest zamontowana na filarach przy głównym wejściu do kościoła.
  Zgodnie z dekretem ks. abp. Andrzeja Dzięgi w każdy piątek od godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi św. do godz. 18.00.
 2. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana.
  Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Ostatnie roraty dla dzieci we wtorek o godz. 17.00
 3. Skorzystajmy z sakramentu Bożego Miłosierdzia: spowiedź święta przed i w czasie każdej Mszy Świętej.
  Dodatkowo spowiedź św. od poniedziałku do środy od 07.00 do godz. 09.00 oraz od 15.00 do 19.00, zaś w czwartek od 07.00 do 12.00.
  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
 4. Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny. Dziękujemy za te już nabyte a również za dary na świąteczne paczki dla potrzebujących. Dziękujemy również Paniom z Caritas za rozprowadzenie świec i kartek oraz przygotowanie paczek. Zostało przygotowane 47 paczek dla najbardziej potrzebujących.
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać: w Niedzielę przy bocznym wyjściu z kościoła (od strony Plebanii) a w dni powszednie w zakrystii do środy od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 17.00. W czwartek tylko od 10.00 do 12.00. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na organizację w naszym kościele kaplicy Wieczystej Adoracji. Dziękujemy Paniom, które pomogły nam zapakować te opłatki i Siostrze za cierpliwe rozprowadzanie ich.
 6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Obrzęd rodzinnego spotkania przy wigilijnym stole jest umieszczony w nowym numerze gazetki parafialnej.
  Pamiętajmy tez o uczestnictwie we Mszy św. Pasterki w naszej świątyni o godz. 22.00 lub 24.00.
 7. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 07.00. W drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika też Msze św. tak jak w niedziele.
  W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A z racji Roku Miłosierdzia też będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00.
 8. Przypominamy o zmianie godzin odprawiania Mszy św. W niedzielę o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 oraz o 17.00 i 18.30 zaś w dni powszednie o 7.00; 07.30 i 17.00 (do wiosennej zmiany czasu).
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest też nowy numer gazetki parafialnej Christus Regnat – z kolorową okładką – dziękujemy osobie która tę kolorową okładkę zasponsorowała oraz panu Aleksandrowi Dmowskiemu za pomoc w przygotowaniu gazetki. Dobrowolne ofiary za gazetkę można składać wraz z ofiarami na tacę.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii jak również na Seminarium Duchowne.
  Koperty na ofiary na seminarium wciąż można wziąść przy wyjściu z kościoła a złożyć do skrzynek obok ustawionych. Wszystkim życzymy wszelkich łask na czas Świąt Bożego Narodzenia.

proboszcz ks. Bogusław Gurgul

Comments are closed.