27 grudnia 2015 – Uroczystość Świętej Rodziny

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Dziś na Mszy św.  o godz. 11.30  która będzie celebrował ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo dzieci.

2. We wtorek  29 grudnia o godz. 11.30 odbędzie w naszej świątyni spotkanie kapłanów z naszego dekanatu – połączone  z  podzieleniem się opłatkiem. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich.

3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 17.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum.

4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Świętew naszej parafii jak w niedzielę, z tym że nie będzie Mszy o 7.00.

5. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Msza Św. i Adoracja Pana Jezusa z możliwością spowiedzi i wystawienie o godz. 15.00.

6.  W sobotę 02. stycznia – po Mszy Świętej o godz. 7.30, księża odwiedzą chorych z   posługa sakramentalną.

7. Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Plan na najbliższe dni:

• 29 12 (wtorek): ul. Kołłątaja
  • 30. 12 (środa): ul. Matejki nr 1A, 1C, 1, 3, 5, 7, 9, 10, 13, 14, 15, 16
  • 2. 01 (sobota): ul. Matejki nr 2, 4, 6 – po godz. 15.00
  • 3. 01 (niedziela): ul. Matejki nr 8, 12, 12A – po godz. 15.00

8. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane z racji opłatków oraz nabycia świec  i ofiar wrzucanych przy żłóbku – aniołkom – które będą przeznaczone na odnowione figur do żłóbka. Również za ofiary na tace i na seminarium. Bóg zapłać też za ofiary złożone tydzień temu siostrze Albercie na misje w Kenii w sumie 5237 zł.

9. Dziękujemy Wam wszystkim Drodzy Parafianie i Goście za tworzenie atmosfery tych Świąt przez wszelkie zaangażowanie, za udział liturgii.