3 stycznia – Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wysłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia. Na drzwiach naszych domów poświęconą kredą piszemy: C+M+B 2016 – to z języka łacińskiego Christus Mansionem Benedicat – Chrystus niech błogosławi ten dom w 2016.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy cywilizacyjne).

4. Po Mszy św. koncert kolędowy zespołu Music Emotions złożonego z kapłanów i osób świeckich. Gorąco zapraszamy. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na jego funkcjonowanie.

5. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. Prosimy aby na stole był krzyż, świece, woda święcona, a dzieci i młodzież aby przygotowały zeszyty od religii. Biuro Parafialne na czas kolędy popołudniu będzie nieczynne.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

7. W środę o godz. 7.00 Msza św. w intencjach osób zapalających świece na świecznikach wotywnych

8. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta.

9. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i możliwość spowiedzi do godz. 18.00.

10. W 2016 r., jak wiemy w Polsce odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie. Ale młodzież przyjedzie do Polski i będzie w całej Polsce, także w naszej diecezji, będą również w naszym mieście. Potrzebujemy miejsc noclegowych. Prosimy więc bardzo o przyjęcie tej młodzieży. Chodząc po kolędzie będziemy zbierać informacje, kto i ile osób będzie mógł przyjąć. Jest to dobra okazja do spełnienia uczynku miłosierdzia jakim jest „podróżnych w dom przyjąć”.