10 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.
2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
3. W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek od godz. 15.00 adoracja i możliwość spowiedzi św. do godz. 18.00 w ramach kościoła stacyjnego.
5. W sobotę po Mszy Św. wieczornej adoracja do godz. 20.00.
6. W przyszłą niedzielę wystąpi chór mieszany Kantylena założony przez panią Barbarę Okoń w 2007 r. oraz męska część chóru Chwaty – powstała w 2012 r.
6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Plan całej kolędy podany jest w dalszej części Gazetki. Dziękując za składane w czasie kolędy ofiary, przypominamy że są one w części przeznaczone na cele diecezjalne, w części na cele parafialne (w tym roku na zamontowanie instalacji grzewczej) i w części dla księży pracujących w parafii.
7. Na zakończenie liturgicznego okresu Uroczystości Bożego Narodzenia jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie w przygotowaniu i przeżywaniu tejże uroczystości oraz za wszelkie ofiary, które zostały złożone przez Was z określonym przeznaczeniem.
5. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *