17 stycznia – II niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.
2. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
3. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.
4. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku:
17. 01 (Niedziela): ul. Witosa nr 10, 3, 5, 9, ul. Staszica – numery nieparzyste
18. 01 (Poniedziałek): ul. Staszica – numery parzyste
19. 01 (Wtorek): ul. Marynarzy, ul. Rybaki 1 – 7
20. 01 (Środa): ul. Rybaki 8 – 25.
Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie to prosimy zgłosić na dodatkowy termin, który będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00. Zgłaszać prosimy w zakrystii lub telefonicznie.
5. W piątek od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki do NMP a po Mszy św, wieczornej adoracja do godz. 20.00 z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
8. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *