21 października 2018 – XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, który ma na celu uwrażliwić nas na radości i troski ludzi na terenach misyjnych, a ponadto zachęcić do dawania świadectwa wiary w naszym otoczeniu. Podczas Eucharystii o godz. 11:30 krótka animacja misyjna.

2. Dziś gościmy ks. Marcina Szczodrego, który opowie nam o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Przy wyjściu z kościoła można wspomóc ofiarą młodzież z naszej archidiecezji, która pragnie udać się na to światowe spotkanie.

3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

4. W sobotę podczas adoracji muzycznie towarzyszyć nam będzie nasz parafialny zespół Morze Miłosierdzia.

5. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Mszy Świętej, zaś w niedziele ok. 17:45, czyli pomiędzy Mszami wieczornymi. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.

6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnie intensywnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe są przy wyjściu z kościoła. Są na nich konkretne daty, czyli można wybrać kiedy będziemy się modlić za poszczególne osoby. Prosimy wypisywać imiona zmarłych w mianowniku, czyli np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Kartki z ofiarą prosimy składać do skrzynek z napisem: wypominki.

7. W trosce o przyszłość Kościoła modlimy się o powołania w każdy czwartek przed Mszą Świętą i podczas Godziny Świętej od 23:00 do 24:00, zachęcamy jednak również do tego, by każdy, kto będzie przyjmował Komunię Świętą w ten dzień, czynił to właśnie w intencji o powołania.

8. Rozpoczęliśmy już prace przy ostatniej ścianie kościoła, by wymienić tynki z betonowych na wapienne.

9. Zachęcamy do odwiedzania kawiarenki i biblioteki parafialnej, a także sklepiku. Polecamy prasę katolicką, szczególnie naszą gazetkę Christus Regnat, za dobrowolną ofiarę.

10. Dziękujemy za ofiary na Parafię, na trwające remonty i nasze seminarium. Pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że ofiary na seminarium duchowne w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosły dwukrotnie. Zebraliśmy 6800 zł, co umożliwia opłacenie więcej niż połowę rocznego naszego zobowiązania.

11. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *