22 grudnia – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś już czwarta, ostatnia niedziela Adwentu. Warto zapytać się siebie: Czy nie przespałem tego szczególnego czasu łaski?
 2. Można jeszcze nabywać opłatki, świece i dekoracje świąteczne.
 3. Betlejemskie Światło Pokoju dostarczono także do naszej świątyni. Jest ono w kaplicy św. Józefa. Można odpalić swoją święcę i zanieść to światło do domu, na stół wigilijny.
 4. Budowa szopki i dekorowanie kościoła jutro po Mszy wieczornej.
 5. Spowiedź jutro podczas porannych i po południu od 16:00.
 6. We wtorek Msze Święte o 6:45 (roraty) i 7:30, wieczorem nie ma. Spowiedź od 6:45 do 14:00.
 7. We wtorek wieczorem zasiądziemy do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Zatroszczmy się o to, by była ona godnym przejściem z Adwentu w Boże Narodzenie. Niech ma wymiar duchowy. Dlatego rozpocznijmy ją kolędą i wspólną modlitwą. Następnie przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-14) i dzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Dopiero później zasiądźmy do wspólnego posiłku. Przypominamy, że w Wigilię Narodzenia Pańskiego nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, lecz ze względu na starą polską tradycję warto, by potrawy były bezmięsne. Szczególnie zatroszczmy się, by ten dzień był bez alkoholu.
 8. W nocy z 24 na 24.12. w świętą noc Bożego Narodzenia Msze Święte – Pasterki o 22:00 i 24:00. Zachęcamy do licznego udziału także dzieci!
 9. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte podobnie jak w niedzielę, lecz nie będzie Eucharystii o 7:00, czyli o: 8:30, 10:00; 11:30; 13:00; 17:00 i 18:30.
 10. W tym dniu zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki przy plebanii Parafii pw. Bł. Michała Kozala w godz. 11:00-15:30.
 11. Pragniemy poinformować, że wizytę duszpasterską rozpoczniemy 28.12.2019 r. Plan kolędy podamy w Boże Narodzenie.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w adwentowych Mszach świętych roratnich, przygotowując się duchowo na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej Parafii, za ofiary za opłatki, z których dochód przeznaczony jest na odnowienie ławek. Dziękujemy również za złożone przez Was produkty spożywcze, aby Rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej sprawić radość.
 13. Jubilatom i Solenizantom życzymy łask Bożych. Niech Dobry Bóg błogosławi nam by Uroczystość Bożego Narodzenia odmieniała nasze serca.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *