24 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Koronka i adoracja o 15:00. Jest to również święto patronalne Caritas. Dziękujemy Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, wszystkim którzy tę instytucję wspierają. Przypominamy, że w kaplicy bocznej św. Antoniego jest skarbona na ofiary dla potrzebujących. Połowa przeznaczana jest na misje, a połowa właśnie na Caritas. Zachęcamy do tego, by w rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia szczególnie dziękować Bogu za ten Jego przymiot, ale też pełnić jeszcze więcej dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących.
 2. W poniedziałek Rycerze św. Jana Pawła II będą kwestować na rzecz Fundacji Małych Stópek, by pomóc dzieciom uratowanym przed aborcją.
 3. Na wtorek została przełożona ze względu na oktawę Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Módlmy się szczególnie intensywnie za naszą Ojczyznę.
 4. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o 17:00 w kościele, zaś w środę o 17:00 pierwsza próba.
 5. We wtorek wieczorna Eucharystia w intencji Rodziny Radia Maryja.
 6. Droga światła w piątek po wieczornej Eucharystii. Jest to nabożeństwo stanowiące jakby wielkanocne przedłużenie drogi krzyżowej.
 7. W niedzielę pierwsze nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Świętej.
 8. W nowopowstającym ołtarzu w naszym sanktuarium doszły kolejne elementy. Do pełnej kwoty zapłaty brakuje już tylko 1400 zł.
 9. W wielu parafiach jest rada parafialna, której zadaniem jest wspierać proboszcza i doradzać w sprawach duszpasterskich oraz organizacyjno – gospodarczych. U nas takiej rady nie ma, ale pragniemy ją utworzyć. W skład tej grupy z urzędu powinni wejść liderzy wspólnot parafialnych, ale też inni, którzy czują taką misję czy potrzebę zaangażowania. Dziś ten pomysł prezentujemy, dajemy czas na zastanowienie i niebawem ogłosimy pierwsze spotkanie.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii, Kościoła.
 12. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask od Miłosiernego.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *