27 stycznia 2019 – III Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W dniu wczorajszym ks. Mateusz z grupą pielgrzymów udał się do Ziemi Świętej, a ks. Paweł jutro z grupą dzieci pojedzie na kilka dni do Pniew i Poznania. Otoczmy ich modlitwą, aby szczęśliwie ten czas przeżyli.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, po której jest Droga Krzyżowa) i po południu o 17:00 i 18:00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas wszystkich Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00.
3. W piątek po Eucharystii o 18:00 zapraszamy do włączenia się w rozbieranie dekoracji świątecznych.
4. W najbliższą sobotę miesiąca zapraszamy do realizacji nabożeństwa I sobót miesiąca. Jak zawsze różaniec wynagradzający i medytacja różańcowa po Mszy Świętej wieczornej.
5. Również w najbliższą sobotę – 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień poświęcenia świec – gromnic, które powinny być w każdym domu, aby ich światło chroniło nas przed złem oraz, aby zapalać je przy konających. Poświęcenie świec gromnicznych będzie podczas Mszy świętej o 7:30 oraz dodatkowej Mszy Świętej o 10:00. Z tej racji w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, szczególnie siostrach posługujących w naszej parafii.
6. W sobotę do swoich chorych udadzą się ks. Paweł i ks. Jacek.
7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku odwiedziliśmy łącznie 1534 Rodziny, czyli nieco więcej aniżeli w roku ubiegłym. Jest to jednak około 1/3 wszystkich Rodzin, zamieszkujących parafię. Dziękujemy za te wszystkie spotkania, modlitwy, rozmowy, za Wasze sugestie, dobre słowa, uwagi. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam, abyśmy wszyscy w tym roku duchowo się rozwijać wzrastali w świętości.
8. Dzieciom, młodzieży i pedagogom życzymy szczęśliwego czasu ferii i dobrego wypoczynku.
9. Dziękujemy za wszelkie ofiary, a Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych łask Bożych!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *