27 września – XXVI Niedziela zwykła

1. W najbliższy wtorek Msza Święta o 18:00 w intencji Rodziny Radia Maryja, a po niej spotkanie w Sali św. Jana Pawła II.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca Kościół koncentruje się na sakramencie Eucharystii i święceń. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wynagradzającą za profanacje oraz w intencji licznych, a nade wszystko świętych powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i kateche-tycznych o 17:30 oraz podczas godziny świętej o 23:00.
  3. W pierwszy piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, a po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego i droga krzyżowa) oraz wieczorem o 18:00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych oraz adoracji, którą rozpoczynamy o 15:00. Ks. Proboszcz odwiedzi w tym dniu chorych.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o NMP o 7:30. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach przedpołudniowych, zaś po wieczornej Eucharystii różaniec, medytacja i adoracja w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedziele po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. 17:50, zaś od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Mszy, czyli ok. 18:50. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
  6. W tym tygodniu będziemy czcili: w poniedziałek św. Wacława, we wtorek Św. Archaniołów, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek Św. Aniołów Stróżów.
  7. Przygotowanie do życia eucharystycznego (I spowiedzi i Komunii Świętej) oraz do bierzmowania trwa dwa lata. Zapisy do końca września. Rodziców dzieci komunijnych, zarówno z klas II jak i III zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 11:30.
  8. Dziękujemy za życzliwość oraz zaangażowanie w życie parafii, a także za ofiary, również przesyłane na konto, którego numer jest w gazetce parafialnej.
  9. Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

Bogusław Gurgul – proboszcz