28 maja 2017 – Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku.

2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, który był też w naszej świątyni.

3. Trwamy w Nowennie przygotowującej nas do Uroczystości Zesłania Duch Świętego. Nowenna jest podczas nabożeństwa majowego do końca maja a od czerwca podczas nabożeństwa czerwcowego, które będzie również w tygodniu o 17.30 a w niedzielę o 16.15. Zapraszamy do uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa stosowną Litanią.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

5. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się dla naszych dzieci o pragnienie modlitwy i czystość serc.

6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek Godzina Święta od 23.00 do 24.00. W piątek Msze Święte o 7.00, 7.30, 9.00 – wynagradzająca za grzechy nasze, oraz wieczorem o 17.00 i 18.00. W sobotę o 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, po Mszy Świętej porannej udamy się do naszych Drogich Chorych. W sobotę rozpoczynamy kolejny cykl pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, którymi Maryję świat obraża. To nabożeństwo wymaga spowiedzi świętej, Komunii Świętej, odmówienia części Różańca Świętego i 15 minutowego rozważania Maryjnego. Wszystkie te elementy mają być wynagradzaniem Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 3 czerwca.

8. Gorąco polecamy dostępną prasę katolicką, zapraszamy do sklepiku parafialnego oraz do kawiarenki gdzie jest też dostępna biblioteka parafialna.

9. Dziękujemy wszystkim Wam Drodzy za wszelkie Wasze ofiary i duchowe i materialne na potrzeby funkcjonowania naszej Parafii, na prowadzone remonty. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy nasze serca otworzyli na przyjęcie Ducha Świętego.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *