10 lutego 2019 – V Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Jutro wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 7:30 i 17:00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, że należy go przyjąć w stanie łaski uświęcającej. Gorąco zachęcamy do częstej modlitwy za ludzi chorych, cierpiących i samotnych, a także, jeśli to możliwe do posługi miłości. Tak wielu ludzi czeka na naszą modlitwę, drobny gest dobroci, wsparcie.

2. Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne we wtorki i czwartki rano od 8.00 – 9.00 oraz po Mszy Świętej wieczornej  do 18.30 a w soboty od 10.00 – 12.00. Ponadto przymierzamy się do przeniesienia biura o piętro niżej. Ta część plebani gdzie się obecnie wchodzi do biura będzie omurowana, dzięki czemu zyskamy odpowiednie pomieszczenie a w miejscu obecnego biura będzie kaplica gdzie będzie można też odbywać duchowe rozmowy i korzystać ze spowiedzi świętej.

3. Tak jak wiemy Rada Miasta przyznała nam 200 tys. zł na  prace na strychu kościoła, które są wycenione na 350 tys. Celem tych prac jest zabezpieczenie przed robakiem i przed pożarem specjalnymi środkami, ocieplenie wełną oraz położenie podłogi z desek na całej powierzchni strychu. Ponadto złożyliśmy wniosek do Marszałka Województwa o dofinansowanie wykonania wiatro-łapów wewnątrz kościoła. Te prace mają też na celu uszczelnienie kościoła, by było cieplej w zimie.

4. Informujemy, że będą również otwarte jedne z drzwi wieży kościoła, aby osoby na wózkach inwalidzkich oraz Rodzice z dziećmi w wózkach mogli swobodnie wjeżdżać do kościoła, gdyż tam nie ma stopnia.

5. Od pierwszej niedzieli marca nie będzie w niedzielę Mszy Świętej o godz. 18.30. Tak więc ostatnia Msza Święta będzie o godz. 17.00.

6. Zapraszamy do korzystania z kawiarenki i biblioteki parafialnej oraz naszego sklepiku.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej przy wyjściu z kościoła, szczególnie naszej gazetki parafialnej Christus Regnat. W najnowszym numerze ciekawe materiały związane ze zbliżającym się Dniem Zakochanych.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii i kościoła.

9. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *