17 lutego 2019 – VI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Z życia duchowego Kościoła wyrastają liczne, zróżnicowane formy pobożności, nabożeństwa. W naszej świątyni modlitwy za konających w poniedziałki po Eucharystii o 7:30, w środy o 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedzająca Mszę Świętą, w czwartki o 16:30 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania, a o 23:00 godzina święta przed Najświętszym Sakramentem. W piątki Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację, którą zamykają modlitwy ku czci Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą. W soboty Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o 7:00, a po wieczornej Eucharystii różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

2. Informujemy, że kleryk Paweł Szeloch odbywający w naszej parafii praktykę duszpastersko-katechetyczną 02.03.2019r. przyjmie sakrament święceń w stopniu diakona w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie. Wspierajmy go modlitwą w tym ważnym dla niego czasie! Osoby, które chciałyby udać się autokarem na tę uroczystość prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kontakt z ks. Pawłem Olewińskim.

3. Pragniemy poinformować, że będą otwierane drzwi boczne w wieży, co ułatwi wjazd do kościoła dla osób niepełnosprawnych i z dziećmi w wózkach. Rozpoczęliśmy prace remontowe w domu parafialnym, których celem jest przeniesienie kancelarii parafialnej do przyziemia, co też ułatwi dostępność tego miejsca dla niepełnosprawnych. Natomiast w miejscu obecnego biura będzie kaplica, gdzie będzie można odbywać spowiedź lub rozmowy duchowe z kapłanem.

4. Osoby opiekujące się chorymi zachęcamy, by nie czekały na ostatnią chwilę z wezwaniem kapłana. Ksiądz może przyjść z posługą do każdego ciężko chorego człowieka, nie musi on być już w stanie agonalnym. W ubiegłym roku na 132 zgony, 74 osoby umarły bez zaopatrzenia sakramentami świętymi! Wyzwólmy się z nieprawidłowego myślenia, że przybycie księdza do chorego jest złą wróżbą albo, że to niepotrzebna fatyga i zadbajmy o życie duchowe naszych bliskich. Więcej o posłudze chorym można przeczytać w najnowszym numerze naszej gazetki parafialnej Christus Regnat, którą można nabyć za dowolnej wartości ofiarę.

5. W najbliższy piątek święto katedry św. Piotra.

6. W najbliższą sobotę po Mszy Św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, podczas której śpiew poprowadzi zespół Morze Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy do udziału.

7. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:30, a więc ostatnia Eucharystia niedzielna będzie o 17:00.

8. Za wszelką życzliwość, ofiary na rzecz parafii i kościoła z serca dziękujemy!

9. Solenizantom, Jubilatom oraz wszystkim przeżywającym ważne rocznice i wydarzenia życzymy obfitych łask Bożych!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *