11 czerwca 2017 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”.

2. We wtorek 13 czerwca przypada kolejny dzień objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy Świętej procesja z Figurą Matki Bożej wokół kościoła. Gorąco zapraszamy także dzieci, które Maryja tak bardzo kocha.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przeżycie tej Uroczystości rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 10.00 a następnie przez Plac Kościelny, Plac Wolności, deptakiem ul. Piłsudskiego, połączymy się z Parafią MB Gwiazdy Morza i udamy się dalej ulicą Piastowską, Armii Krajowej aż dojdziemy do Placu Słowiańskiego, gdzie będzie zakończenie Procesji Eucharystycznej. Zachęcamy do udekorowania okien naszych mieszkań, aby tym wyznać naszą wiarę. Gorąco wszystkich do udziału zapraszamy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a próba sypania będzie w środę o 17.00. Do przygotowania dwóch Ołtarzy zapraszamy Młodzież z Grupy Przystań pod kierunkiem ks. Pawła i ks. Mateusza, a do drugiego Członków Żywego Różańca oraz Grupę O. Pio.

4. Msze Święte w Uroczystość Bożego Ciała będą w porządku niedzielnym, ale nie będzie tylko Mszy Świętej o 11.30 oraz o 13.00.

5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy Świętej wieczornej przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. W piątek 16 czerwca o godz. 19.00 rozpoczynamy kolejną edycję Świnoujskich Koncertów Organowych. Gorąco zachęcamy, informując że wstęp na koncerty jest za okazaniem biletu.

7. W Sobotę Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Te modlitwę poprowadzi ks. Piotr Skiba. Na zakończenie Mszy Świętej będzie egzorcyzmowanie wody, oliwy z oliwek oraz soli.

8. Nabożeństwo czerwcowe, poprzez które uwielbiamy Najświętsze Serce Pana Jezusa, jest codziennie o godz. 17.30 a w Niedzielę o 16.15.

9. Wyjazd wakacyjny dla dzieci połączony z rekolekcjami: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Inwałd odbędzie się w dniach: 9-15.07.2017r. Jest to okazja do przeżycia pięknego czasu w malowniczo położonym sanktuarium w Kalwarii, „dotknięcia” historii św. Jana Pawła II w Jego rodzinnej miejscowości. Ponadto oprócz modlitwy i zwiedzania czas na zabawę w parku rozrywki w Inwałdzie. Koszt: 310 zł. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Pawła.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej Parafii, zapraszamy też do naszej kawiarenki i biblioteki parafialnej, które się znajdują w sali św. Jana Pawła

11. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary przeznaczane na funkcjonowanie naszej Parafii, jak też podjęte remonty.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *