18 czerwca 2017 – XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W trwającym miesiącu czerwcu zapraszamy wciąż do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych które są codziennie o 17.30 a w Niedzielę o 16.15.

2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

3. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Naj-świętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Przy tej okazji dziękujemy Drodzy za Waszą modlitwę za nas kapłanów i wciąż o nią prosimy.

4. W piątek też 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

5. W piątek o 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich wieczorów Organowych.

6. Piątek to też dzień zakończenia kolejnego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, aby za szczęśliwy rok Bogu podziękować.

7. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy. W Sobotę o godz. 20.00 Mszą Świętą ku czci św. Jana Chrzciciela , na plaży, rozpoczniemy sezon wakacyjny. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie. Z tej też racji w przyszłą Sobotę nie będzie adoracji Eucharystycznej w naszym kościele.

8. Niebawem rozpoczniemy czas wakacji i już dziś informujemy, że w wakacje Msze Święte w Niedziele będą o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 18.30. Nie będzie Mszy Świętej o 20.00 jak to było w roku ubiegłym. Ponadto Drodzy przypominamy o godnym stroju w kościele. Strój jaki mam na sobie świadczy o mojej wierze. Zadajmy sobie pytanie ubierając się na Niedzielną Mszę Świętą czy w takim stroju jaki mam zamiar założyć do kościoła poszedłbym na ślub, czy urodziny? Nie przychodźmy do kościoła jak na plażę. Panie też muszą zwrócić uwagę czy swoim strojem nie rozpraszają. Zwracajmy na to uwagę. Na Niedzielną Eucharystię powinniśmy przychodzić w najlepszym i skromnym stroju. Pragniemy też zwrócić uwagę na komórki. Jeżeli zdarzy się, że zadzwoni podczas Mszy Świętej, bo zapomnieliśmy wyłączyć, to nie wybiegamy z kościoła, aby odebrać, bo tym pokazujemy kto dla mnie jest ważny. A przecież na komórce jest numer więc po Mszy można zadzwonić. Wybaczcie za takie uwagi, ale muszą one wybrzmieć.

9. Wyjazd wakacyjny dla dzieci połączony z rekolekcjami: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Inwałd odbędzie się w dniach: 9-15.07.2017r. Jest to okazja do przeżycia pięknego czasu w malowniczo położonym sanktuarium w Kalwarii, „dotknięcia” historii św. Jana Pawła II w Jego rodzinnej miejscowości. Ponadto oprócz modlitwy i zwiedzania czas na zabawę w parku rozrywki w Inwałdzie. Koszt: 310 zł. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Pawła.

10. Odnośnie prac przy wieży to informujemy, że tynki betonowe zostały zbite, ściany umyte. Teraz czas na obsychanie ścian i kiedy tylko będzie możliwe rozpoczniemy kładzenie trzywarstwowego, naturalnego tynku. Wszystkim Wam Drodzy którzy składacie ofiary na te remonty składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Informujemy o pielgrzymce do Medjugorie od 10 – 20 Sierpnia, którą organizuje ks. Piotr Skiba. Koszt to 600 zł oraz 230 Euro. Informacje bliższe w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

12. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeżyciu Uroczystości Bożego Ciała. Osobom które pomogły w przygotowaniu pięknych Ołtarzy, niosącym sztandary oraz baldachim, dziewczynkom za sypanie kwiatów, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Tym którzy udekorowali okna swych mieszkań, i wszystkim którzy wzięli udział w procesji, manifestując tym samy wiarę. Warto Drodzy podkreślić ile w takich procesjach jest pokoju, dobroci a to dlatego, że to jest Boże dzieło, że wówczas jest szczególnie Bóg obecny.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do odwiedzania sali św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka i biblioteka parafialna.

14. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów oraz Jubilatów bieżącego tygodnia a na ten tydzień ostatni Roku szkolnego przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *