25 czerwca – XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech wszyscy którzy uczcili Najświętsze Serce Jezusa doświadczą Miłości Boga.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Przypominamy Wam Drodzy, że w każdą środę jest w naszym kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, na którą możemy składać różne nasze podziękowania i prośby do skrzynki przy Ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

3. We czwartek przypada Uroczystość ku czci Św. Piotra i Pawła. W tym też dniu swoje imieniny obchodzi ks. Paweł, który swoją Mszę imieninową odprawi w poniedziałek o godz. 18.00. Gorąco zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Pawła, aby dziękować Panu Bogu za Jego gorliwą posługę w naszej Parafii i wypraszać łaski potrzebne dla Jego duchowego rozwoju.

4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 7.30 i 18.00 a zbierana taca będzie przeznaczona na potrzeby Ojca Świętego.

5. Informujemy zwłaszcza gości, że w naszym kościele w każdy piątek od 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy adorację eucharys-tyczną trwającą do Mszy Świętej wieczornej, a w sobotę taka adoracja jest po Mszy Świętej wieczornej zakończona błogosławieństwem indywidualnym i Apelem Jasnogórskim o 21.00.

6. W sobotę śpiewem Godzinek o 7.00 i Mszą Świętą o 7.30 rozpocznie się z naszej Parafii Rowerowa Pielgrzymka naszej Diecezji na Jasną Górę
w Częstochowie. Można też poprosić Pielgrzymów o szczególną modlitwę na Jasnej Górze i duchowo im towarzyszyć poprzez modlitwę, aby szczęśliwie dotarli do celu pielgrzymki i szczęśliwe powrócili ubogaceni do domów.

7. W sobotę przypada też I sobota miesiąca. Do Chorych swoich w tym miesiącu nie pójdzie tylko ks. Paweł z powodu urlopu. W sobotę odpo-wiednimi aktami możemy zadośćuczynić Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, odprawiając Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca.

8. Zachęcamy gorąco do nabywania i czytania prasy katolickiej. Od tej niedzieli oprócz tygodnika Niedziela, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla Dzieci, dostępny będzie miesięcznik „Miłujcie się” w którym jest dużo treści także dla Młodzieży. Zapraszamy do kawiarenki i biblioteki parafialnej, które mieszczą się w sali św. Jana Pawła II.

9. Dziś oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej poprzez ofiary do puszek możemy wesprzeć wakacyjny wyjazd dla ubogich dzieci. Zbiórkę przeprowadza Caritas.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim Wam Drodzy za wszelką życzliwość serc, za ofiary na funkcjonowanie Parafii i na prowadzone remonty.

11. Czas wakacji i czas urlopów to czas potrzebnego odpoczynku. Niech to będzie błogosławiony czas, przeżywany z Bogiem. Może więc skorzystać z rekolekcji, których wiele możemy znaleźć na Internecie. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i gości, którzy w naszym mieście przeżywają wakacje i urlopy i przypominamy, że Msze Święte w niedziele są o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i ostatnia o 18. 30. Niech Dobry Bóg błogosławi na dobre przeżywanie każdej chwili tego tygodnia!

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *