11 lutego 2018 – VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wiele milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 7.00, 7.30, 9.00, 17.00, 18.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu oraz ograniczenie do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

5. Już teraz zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w piątki o godz. 10.00 oraz po Mszy Świętej wieczornej, a dla dzieci o godz. 16.15. Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

6. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

7. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

8. Zapraszamy do kawiarenki i biblioteki parafialnej w sali Św. Jana Pawła II oraz do sklepiku parafialnego, z którego dochód przeznaczony jest na prowadzone remonty.

9. W dniach 29.11-13.12.2018 r. zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Informacje w gablotach, a zapisy i dodatkowe informacje u ks. Mateusza.

10. Niech Dobry Bóg wynagradza wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają prowadzony remont w naszym kościele.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *