11 października – XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. Dziś Dzień Papieski. Po Mszach Świętych można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera ubogą, lecz zdolną młodzież z małych miejscowości. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II. Zachęcamy również, by dziś (i nie tylko) sięgnąć do nauczania Papieża Polaka. Wiele dokumentów papieskich, kazań, przemówień oraz dzieł literackich św. Jana Pawła – Karola Wojtyły możemy znaleźć w internecie.
  2. Od dziś kartki na wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Są na nich konkretne daty, by wiedzieć, w którym dniu jest modlitwa. Prosimy wypisywać imiona zmarłych w mianowniku, czyli np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Kartki z ofiarą prosimy składać do skrzynek z napisem: wypominki.
  3. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedziele po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. 17:50, zaś od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Mszy, czyli ok. 18:50. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
  4. We wtorek Msza Święta o 18:00 w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. W tym dniu kolejna rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. Po wieczornej Eucharystii procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zechciejmy w ostatnim dniu fatimskim w tym roku uczcić Matkę Najświętszą. Osoby, które przez trzydzieści trzy dni odbywały za pośrednictwem internetu przygotowanie do oddania się w niewolę miłości Maryi będą mogły to uczynić w tym dniu.
  5. Również od 13.10. będzie mieć miejsce Nowenna Życia za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego o wydanie wyroku na korzyść bezbronnych, chorych dzieci mordowanych w łonach matek. Można się włączyć poprzez łącza internetowe: pro-life.pl/nowenna/.
  6. W środę spotkanie Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w to dzieło.
  7. W tym tygodniu będziemy czcili: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską, a w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.
  8. Zachęcamy do odwiedzania sklepiku parafialnego, kawiarenki i biblioteki w sali św. Jana Pawła II oraz do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki Christus Regnat, którą można nabyć za dobrowolną ofiarę.
  9. Dziękujemy za życzliwość, za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!
  10. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych łask Bożych.

Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *