4 października – XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedziele po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. 17:50, zaś od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Mszy, czyli ok. 18:50. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 2. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok, do czego zachęcamy.
 3. Jutro wspomnienie św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia, której obraz znajduje się w naszej świątyni.
 4. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 18:00. Można przynosić do zakrystii kartki z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić.
 5. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, różańcu, a także innych aktów czci wobec Tej, która dała nam narzędzie do medytacji tajemnic ewangelicznych oraz źródło wielkich łask i obronę w tej szczególnej modlitwie.
 6. Zapraszamy do udziału w kręgu biblijnym w poniedziałki po wieczornej Eucharystii. Jest to okazja, by, jak stwierdził św. Hieronim, poznając Pismo święte, lepiej poznać Chrystusa.
 7. Dzieci zapraszamy na spotkania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w soboty o 11:00 w salce w domu parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera ubogą, lecz zdolną młodzież z małych miejscowości. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II.
 9. Zachęcamy do odwiedzania kawiarenki parafialnej, która otwarta jest w niedziele do g. 14:00, a dochód z niej przeznaczony jest na Caritas.
 10. Dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii oraz za wszelkie ofiary, również za wsparcie zbiórki żywności w pobliskim markecie. Dokupiliśmy drugą partię desek na remont strychu kościoła za 10700 zł, dzięki czemu mamy deski na całość kościoła. Przed nami jeszcze zakup folii oraz środków odrobaczających i przeciwpożarowych.
 11. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask, a dzieciom, młodzieży i nauczycielom błogosławionych ferii!

Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *