11 sierpnia – Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Do 13.08. (wtorek) trwają w naszej parafii Misje u Stóp Krzyża. Są to rekolekcje z towarzyszeniem relikwii Krzyża Świętego oraz kopii starego krzyża pomorskiego. Misje u Stóp Krzyża to szczególny czas osobistej adoracji tajemnicy Miłości Boga do człowieka. Zapraszamy do tego by usiąść bądź uklęknąć z Rożańcem w ręku i szczególnie odmawiać część chwalebną.

2. Dziś gości u nas ks. Maksym posługujący na Ukrainie. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć materialnie jego parafię.

3. 13.08. rocznica objawień w Fatimie. O 17:30 różaniec, o 18:00 Msza święta w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, a po niej procesja z figurą Maryi wokół kościoła. Zabierzmy na tę uroczystość świece.

4. W środę wspomnienie św. Maksymiliana. Zachęcamy do modlitwy przy jego relikwiach, które znajdują się w naszej świątyni.

5. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte wg porządku niedzielnego, czyli: 7:00; 8:30;10:00; 11:30; 13:00 i 17:00. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą Ojczyznę z racji Święta Wojska Polskiego będącego rocznicą Cudu nad Wisłą w 1920 roku.

6. W tym dniu promocja pozycji „Ewangelia na każdy dzień” z możliwością zakupu.

7. W przyszłą niedzielę będą u nas klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Podzielą się świadectwem powołania, a po Mszach Świętych będzie można wesprzeć nasze seminarium ofiarą do puszek.

8. Zapraszamy do udziału we wrześniowej Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie: 25-28.09.2019 r. W programie oprócz Częstochowy: Gdańsk, Gietrzwałd, Święta Lipka, Lidzbark Warmiński, Olsztyn, Stoczek Klasztorny, Niepokalanów, Paradyż. Koszt: 530 zł.

9. Pielgrzymka do Jordanii 8-16.02.2020. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii z możliwością otrzymania kompletnego programu. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza lub w zakrystii.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary na parafię i seminarium.

11. Zachęcamy do odwiedzania kawiarenki parafialnej w Sali św. Jana Pawła II w niedzielę od 8:00 do 14:00 oraz sklepiku parafialnego.

12. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *