4 sierpnia – Osiemnasta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Siostra Alicja na misję w Kamerunie zebrała 14500 zł.

2. We wtorek o 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Do specjalnej skarbony lub zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w tej Eucharystii.

3. Od 09.08 (piątek) do 13.08 (wtorek) będą miały miejsce w naszej parafii Misje u Stóp Krzyża. Są to rekolekcje z towarzyszeniem relikwii Krzyża Świętego oraz kopii starego krzyża pomorskiego. Misje u stóp Krzyża to szczególny czas osobistej adoracji tajemnicy Miłości Boga do człowieka. Zapraszamy do tego by usiąść bądź uklęknąć z Rożańcem w ręku i szczególnie odmawiać część chwalebną. Dodatkowo będzie tylko w sobotę w poniedziałek i we wtorek o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i litania do Krzyża świętego.

4. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – współpatronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca.

5. W piątek o 19:00 kolejny koncert w naszym kościele w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Świnoujskie Wieczory Organowe. Bilety do nabycia przed koncertem.

6. W przyszłą niedzielę będzie u nas gościł ks. Maksym posługujący na Ukrainie. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć materialnie jego parafię.

7. Zapraszamy do pogłębienia swojej wiary poprzez udział w nabożeństwach w naszej świątyni. W poniedziałki po Mszy o 7:30 modlitwy za konających, w środy o 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki nabożeństwo eucharystyczne z modlitwa o powołania o 17:30, a o 23:00 adoracja – godzina święta, w piątki adoracja od 15:00 (rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego) do 18:00 (kończymy modlitwami do Krwi Chrystusa), w soboty o 7:00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po wieczornej Eucharystii różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. Każdy Dzień Pański kończymy adoracją od 18:00 do 19:00.

8. Zapraszamy do udziału we wrześniowej Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie: 25-28.09.2019 r. W programie oprócz Częstochowy: Gdańsk, Gietrzwałd, Święta Lipka, Olsztyn, Stoczek Klasztorny, Niepokalanów, Paradyż. Koszt: 530 zł.

9. Pielgrzymka do Jordanii 8-16.02.2020. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii z możliwością otrzymania kompletnego programu. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza lub w zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, odwiedzania sklepiku oraz kawiarenki parafialnej.

11. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary mówimy: Bóg zapłać!

12. Niech Pan błogosławi Jubilatom i Solenizantom, zaś wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy opieki Opatrzności Bożej!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *