12 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa, którą dziś przeżywamy, wskazuje na cel naszego życia na ziemi. Jest nim zaproszenie nas do życia z Bogiem w niebie na wieki, jeżeli to zaproszenie przyjmiemy.

2. Jutro przypada 13 dzień miesiąca maja. W związku z tym po Mszy Świętej wieczornej będzie procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła. I tak będziemy przeżywać każdy 13. dzień miesiąca, do października włącznie, wspominając objawienia fatimskie oraz ich przesłanie dla świata na dziś.

3. We wtorek Msza Święta członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci oraz Męskiego Bractwa Chrystusa Króla Polski. Po Mszy Świętej wieczornej procesja z figurą Chrystusa Króla Polski i tak będzie każdego 14. dnia miesiąca do października włącznie, a po procesji i nabożeństwie majowym adoracja eucharystyczna do 20.30 zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W poniedziałek, środę i czwartek o 18.00 próby dla dzieci pierwszokomunijnych. W piątek o 18.00 próba dla dzieci Rocznicy
I Komunii Świętej.

5. W sobotę o 15.00 nabożeństwo pokutne dla dzieci, które w przyszłą niedzielę pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej.

6. W najbliższą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, grupa dzieci podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 pierwszy raz przyjmując Pana Jezusa pod postacią Chleba rozpocznie życie eucharystyczne.

7. Najbliższa niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed tą Uroczystością w Parafii bł. Michała Kozala odbędzie się czuwanie, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00.

8. Trwa Nowenna przed Niedzielą zesłania Ducha Świętego w ramach Nabożeństw majowych, które w naszym Sanktuarium są od niedzieli do czwartku po Mszy Świętej wieczornej, a w piątek przed Mszą Świętą o 16.15 w Sanktuarium, natomiast w sobotę o 16.30 przy kapliczce na zewnątrz Sanktuarium.

9. Niech Wam wszystkim Drodzy Dobry Pan Bóg za ofiary składane na rzecz naszego Sanktuarium obficie błogosławi, we wszystkich Waszych obszarach życia.

10. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i życzymy owoców Ducha Świętego w Waszym codziennym życiu.

SZCZĘŚĆ BOŻE!
ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.