19 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia

Autor:

1. Podczas dzisiejszej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego osiemnaścioro dzieci z naszej Parafii rozpocznie życie eucharystyczne przyjmując pierwszy raz Pana Jezusa obecnego w Eucharystii.

2. Dzieci w tym tygodniu będą przeżywać biały tydzień uczestnicząc codziennie we Mszy Świętej o godz. 17.00 do piątku włącznie, a w sobotę spotkamy się o godz. 16.30 na nabożeństwie majowym przy figurze Matki Bożej, na zewnątrz Sanktuarium, gdzie też będzie zawierzenie Maryi dzieci pierwszokomunijnych.

3. We wtorek o godz. 18.45 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

4. We środę i czwartek próba liturgiczna dla dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii Świętej, a w piątek od 15.30 do końca Mszy Świętej spowiedź dla tychże Dzieci i ich Rodziców.

5. W najbliższą sobotę, z racji na 25. dzień miesiąca, Rycerze Zakonu Św. Jana Pawła II będą kwestować po Mszy Świętej wieczornej na fundację „Małych Stópek”, która pomaga dzieciom uratowanym przed aborcją.

6. W sobotę podczas adoracji po Mszy Świętej wieczornej towarzyszyć będzie nam zespół „Morze Miłosierdzia”.

7. W najbliższą niedzielę o godz. 11.30 Msza Święta Rocznicy I Komunii Świętej.

8. Za tydzień w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej będzie ostatni dzień dla tych, którzy jeszcze dotychczas nie przystąpili do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. A przypominamy, że przykazanie kościelne mówi, aby w tym czasie do tych sakramentów przystąpić, pod sankcją grzechu ciężkiego.

9. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium od niedzieli do czwartku są po Mszy Świętej wieczornej. W piątek o godz. 16.15 w Sanktuarium, a w sobotę o 16.30 przy kapliczce na zewnątrz Sanktuarium. W tym tygodniu po Mszy Świętej wieczornej we środę i czwartek nie będzie adoracji do 18.30, ze względu na próby liturgiczne dla dzieci rocznicy I Komunii Świętej.

10. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam Drodzy za składane przez Was ofiary na rzecz naszego Sanktuarium.
11. Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy pokoju serc i doświadczenia Bożej Miłości.

Szczęść Boże!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.