26 maja – Uroczystość Trójcy Najświętszej

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza uroczystość pokazuje nam prawdę naszej wiary, która mówi, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach.

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, powszechnie zwaną Bożym Ciałem. To dzień szczególnej publicznie oddawanej czci Bogu obecnemu w Eucharystii. Jak co roku pójdziemy z procesją eucharystyczną wraz z parafią Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza. W tym dniu w naszym Sanktuarium Msze święte będą o godz. 7.00, 8.30, o godz. 9.45, po której wyruszy procesja eucharystyczna oraz wieczorem o godz. 17.00. Zechciejmy naszą obecnością podczas procesji okazać naszą wiarę w Jezusa ukrytego, ale rzeczywiście obecnego pod postacią Chleba. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów. Dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w strojach liturgicznych. Prosimy również o udekorowanie okien naszych domów symbolami religijnymi.

3. Na procesję eucharystyczną nasza Parafia przygotowuje dwa Ołtarze. Pierwszy – przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Piłsudskiego, oraz czwarty na placu Słowiańskim. O przygotowanie I Ołtarza prosimy Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych oraz rocznicowych, jak też członków Rady Parafialnej pod kierunkiem ks. Łukasza a o przygotowanie IV Ołtarza prosimy Rycerzy Św. Jana Pawła II, Męskie Bractwo Chrystusa Króla Polski oraz Członków Żywego Różańca.

4. Od piątku codziennie będzie procesja eucharystyczna wokół Sanktuarium w ramach nabożeństw czy to majowych czy czerwcowych. Prosimy dziewczynki w tym czasie o sypanie kwiatów. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania.

5. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. W kościele NMP Gwiazdy Morza o godz. 7.00 Mszą Świętą rozpocznie się męski Różaniec a w naszym Sanktuarium kontynuujemy nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, stąd po Mszy świętej wieczornej i procesji Różaniec oraz medytacja nad kolejną tajemnicą Różańca, jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Nabożeństwa Majowe od niedzieli do czwartku po Mszy Świętej wieczornej, a w piątek o 16.15.

7. W sobotę o godz. 16.30 przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.

8. Niech Dobry i Wszechmogący Bóg wynagradza Wam Drodzy za ofiarność Waszych serc i wszelką życzliwość, którą nam kapłanom okazujecie.

9. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy, aby Pan Bóg Wam błogosławił.

SZCZĘŚĆ BOŻE!
ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.