14 lipca – Piętnasta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś gościmy ks. Dominika z Ukrainy, z posługą Słowa. Po Mszach Świętych można wesprzeć dzieło budowy kościoła na Ukrainie.

2. Szkaplerz święty to znak szczególnej więzi z Maryją, należy do sakramentaliów, wiążą się z nim liczne przywileje objawione przez Maryję. Jutro po wieczornej Mszy Świętej katecheza o historii i duchowości Szkaplerza Karmelitańskiego NMP, szczególnie dla osób noszących go lub zainteresowanych jego przyjęciem. Natomiast we wtorek, we wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej) podczas Eucharystii o 18:00 będzie miało miejsce poświęcenie i nałożenie szkaplerza.

3. Miesiąc lipiec to czas czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Stosowna litania i koronka w piątki na zakończenie adoracji – o 17:30 oraz w niedziele na rozpoczęcie adoracji po wieczornej Eucharystii.

4. W piątek o 19:00 kolejny koncert w naszym kościele w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Świnoujskie Wieczory Organowe. Bilety do nabycia przed koncertem.

5. Wakacyjny wyjazd dla dzieci do Jarosławia, Kalwarii Pacławskiej i innych ciekawych miejsc Podkarpacia odbędzie się od 1 do 7.08.2019 r. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji u ks. Pawła.

6. Zapraszamy do udziału we wrześniowej Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie: 25-28.09.2019 r. W programie oprócz Częstochowy: Gdańsk, Gietrzwałd, Święta Lipka, Olsztyn, Stoczek Klasztorny, Niepokalanów, Paradyż. Koszt: 530 zł.

7. Pielgrzymka do Jordanii 8-16.02.2020. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii z możliwością otrzymania kompletnego programu. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza lub w zakrystii.

8. Zapraszamy do pogłębienia swojej wiary poprzez udział w nabożeństwach w naszej świątyni. W poniedziałki po Mszy o 7:30 modlitwy za konających, w środy o 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki nabożeństwo eucharystyczne z modlitwa o powołania o 17:30, a o 23:00 adoracja – godzina święta, w piątki adoracja od 15:00 (rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego) do 18:00 (kończymy modlitwami do Krwi Chrystusa), w soboty o 7:00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po wieczornej Eucharystii różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. Każdy Dzień Pański kończymy adoracją od 18:00 do 19:00.

9. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce prezentacja książek (z możliwością zakupienia) ks. Krzysztofa Grzywocza – znakomitego kaznodziei, kierownika duchowego, teologa duchowości, egzorcysty i psychoterapeuty, który zaginął w Alpach Szwajcarskich.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Christus Regnat. Za naszą gazetkę jest dobrowolna ofiara.

11. Dziękujemy za modlitwę, serdeczność oraz ofiary na seminarium, parafię oraz prowadzone inwestycje.

12. Niech Pan błogosławi Jubilatom i Solenizantom, zaś wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy opieki Opatrzności Bożej!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *