21 lipca – Szesnasta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W ubiegłą niedzielę ks. Dominik na potrzeby parafii na Ukrainie zebrał 7500 zł

2. Dziś na w ramach ogłoszeń prezentacja książek ks. Krzysztofa Grzywocza – znakomitego kaznodziei, kierownika duchowego, teologa duchowości, egzorcysty i psychoterapeuty, który zaginął w Alpach Szwajcarskich. Po Mszach Świętych możliwość zakupu.

3. Miesiąc lipiec to czas czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Stosowna litania i koronka w piątki na zakończenie adoracji – o 17:30 oraz w niedziele na rozpoczęcie adoracji po wieczornej Eucharystii.\

4. W czwartek koncert grupy Classic Review z Ukrainy. Wstęp wolny, po koncercie możliwość wsparcia zespołu.

5. W piątek wyruszy z naszej świątyni Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O 7:00 Eucharystia z pielgrzymami. Zachęcamy do wspólnej modlitwy oraz wyruszenia na pielgrzymi szlak, choć na krótki odcinek drogi! Można również pielgrzymować duchowo poprzez złożenie ofiary albo intencji, które są omadlane podczas marszu. Te intencje można przynieść wcześniej do nas – księży bądź wręczyć w dniu wymarszu pielgrzymki.

6. W piątek o 19:00 kolejny koncert w naszym kościele w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Świnoujskie Wieczory Organowe. Bilety do nabycia przed koncertem.

7. Zapraszamy do udziału we wrześniowej Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie: 25-28.09.2019 r. W programie oprócz Częstochowy: Gdańsk, Gietrzwałd, Święta Lipka, Olsztyn, Stoczek Klasztorny, Niepoka-lanów, Paradyż. Koszt: 530 zł.

8. Pielgrzymka do Jordanii 8-16.02.2020. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii z możliwością otrzymania kompletnego programu. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza lub w zakrystii.

9. Przypominamy, że kościół jest miejscem sakralnym. Prosimy, także podczas zwiedzania o zachowanie ciszy i skupienia. Pamiętajmy również o godnym stroju. Inaczej ubieramy się na plażę, inaczej do świątyni. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona, spódnicę przynajmniej do kolan, mężczyźni koszulę i długie spodnie, a na nogach odpowiednie obuwie, a więc nie klapki.

10. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, patronki Europy, w środę wspomnienie św. Kingi, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – poświęcenie pojazdów po Mszy o 18:00, w piątek wspomnienie św. św. Joachima i Anny – Rodziców NMP.

11. Zachęcamy do odwiedzania kawiarenki parafialnej w Sali św. Jana Pawła II w niedzielę od 8:00 do 14:00 oraz sklepiku parafialnego.

12. W przyszłą niedzielę podzieli się z nami swoim świadectwem s. Alicja Ciesielska posługująca w Kamerunie. Po Mszach będzie można wesprzeć misje.

13. Dziękujemy za wszelkie ofiary i życzliwość. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie! Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych. Pozdrawiamy naszych Parafian i Gości!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *