14 maja 2017 – Piąta Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 (w sobotę przy kapliczce), natomiast w niedzielę o 16.15.

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Jest to też dzień imienin Pasterza naszej Archidiecezji ks. Abpa A. Dzięgi, którego chciejmy otoczyć naszą modlitwą.

5. W najbliższą sobotę o godz. 14.30 nieliczna grupka dzieci naszej Parafii przystąpi do I Spowiedzi Świętej, aby w najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 pierwszy raz przyjąć do swego serca Żywego Boga w Komunii Świętej.

6. Przypominamy, że w każdy piątek od godz. 15.00 Koronką i Litanią do Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Adoracja Eucharystyczna trwająca do Mszy Świętej wieczornej a w Sobotę taka adoracja ma miejsce po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00.

7. Wyjazd na Spotkanie Młodych „Lednica 2000” w dniach: 3-4.06.2017 r. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu młodzieży z całej Polski w Lednicy (Wielkopolska), gdzie można pożytecznie spędzić czas na modlitwie, ale też zabawie wśród rozentuzjazmowanych wiarą ludzi. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła.

8. Pragniemy Drodzy poinformować, że ks. Andrzej jest do końca czerwca na leczeniu i gorąca prośba, aby jeżeli ktoś może i chce wesprzeć modlitwą to prosimy zapisać się w zakrystii.

9. Jak widać rozpoczynamy kolejny etap prac remontowych. Prosimy też i o modlitewne wsparcie tych prac.

10. Gorąco zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, aby także rozwijać swoją wiedzę religijną. Zapraszamy też do naszej kawiarenki, gdzie jest też biblioteka parafialna. Kawiarenka czynna jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00 .

11. Wszystkim Wam niech Bóg za ofiarność i życzliwość obficie wynagradza. A na ten tydzień na nasze wszelkie obowiązki i odpoczynek niech Pan Bóg nam błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *