7 maja 2017 – Czwarta Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Uroczystość odpustowa o godz. 19.00 w Parafii św. Stanisława i Bonifacego.

3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Dzieci szczególnie zapraszamy
w poniedziałek, środę i piątek. W sobotę Nabożeństwo jest przy kapliczce na zewnątrz kościoła, a w niedzielę w kościele o 16.15.

4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Msza Święta z procesją Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła o godz. 18.00. Gorąco zapraszamy.

5. Na pomoc mieszkańcom Syrii zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 4123 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej oraz do odwiedzania naszej kawiarenki z biblioteką parafialną, czynnej w każdą niedzielę od 9.00 do 21.00.

7. Wszystkim Wam Drodzy niech Pan Bóg wynagrodzi za wszelkie wasze ofiary serc składane na potrzeby parafii, na jej funkcjonowanie, na nasze też Seminarium.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *