30 kwietnia 2017 – Trzecia Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Przypominamy, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną, aby spełnić przykazanie kościelne przez tych którzy jeszcze tego nie dokonali.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Ma on nas zachęcić do czytania i ukochania Słowa Bożego, aby pogłębiać naszą wiarę. Z inicjatywy ks. Pawła zapraszamy w piątek po Mszy Świętej do sali Św. Jana Pawła II na multimedialną katechezę pt. „Jak się modlić Pismem Świętym”.

3. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach, aby to czynili z rozsądkiem i wzajemnym poszanowanie. Przy okazji chcemy podpowiedzieć za Marią Simmą, która miała kontakty z duszami czyśćcowymi, aby ruszając w drogę modlić się do Aniołów Stróżów, kierowców których będziemy mijać, a wtedy według niej będzie mniej wypadków.

4. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie o godz. 17.30 będziemy czcić Maryję poprzez nabożeństwa majowe. W soboty będziemy to czynić przy kapliczce na zewnątrz kościoła. 3 maja oraz w niedziele to nabożeństwo będzie o 16.15. Zachęcamy do podejmowania tego nabożeństwa
w domach naszych.

5. 1 maja jest także Świętem Pracy poprzez wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Warto aby ten dzień był przypomnieniem Tego Wielkiego Świętego oraz zachętą do naszej uczciwej pracy.

6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie jak w Niedzielę. We Mszy Świętej o godz. 10.00 wezmą udział władze naszego miasta oraz delegacje wraz orkiestrą Marynarki Wojennej, a po Mszy Świętej na Placu Słowiańskim odbędzie się okolicznościowy Apel Poległych.

8. We czwartek o godz. 16.45 spotkanie dla dzieci przystępujących do I spowiedzi i komunii św. Jako że jest to też I-wszy Czwartek miesiąca podczas nabożeństwa majowego będziemy się modlić za kapłanów i o nowe powołania . Natomiast od 23.00 do 24.00 będzie Godzina Święta. W I-wszy Piątek miesiąca Msze Święte o 7.00, 7.30, 9.00 (wynagradzająca za nasze grzechy) i wieczorem o 17.00, po której będzie nabożeństwo majowe i o 18.00 jeszcze jedna Msza Święta.

9. W sobotę po Mszy Świętej udamy się do chorych naszej Parafii, natomiast po Mszy Świętej wieczornej z racji na I-wszą sobotę miesiąca będą stosowne modlitwy, aby w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy którymi Ją świat obraża. To będzie już piąta czyli ostatnia sobota, ale od czerwca zaczniemy kolejny cykl tych nabożeństw.

10. Polecamy prasę katolicką oraz książkę „Wszystko o Wielkanocy” i warto też zajrzeć do naszego sklepiku i do kawiarenki czynnej w niedzielę od 9.00 do 21.00, gdzie jest też biblioteka.

11. Wszystkim Wam Drodzy składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary na potrzeby Parafii i planowane dalsze remonty, które niedługo znów ruszą. Na ten tydzień przez ręce Maryi niech Bóg nam błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *