23 kwietnia 2017 – Niedziela Miłosierdzia

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dziś też rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia.

2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

4. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie dla Dzieci które mają przystąpić w tym roku szkolnym do I spowiedzi i Komunii Świętej

5. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do Sali Św. Jana Pawła II na film, „Zmartwychwstały”. Jest to biblijna opowieść widziana oczami niewierzącego człowieka, który zmaga się z rozwiązaniem zagadki odnalezienia ciała Jezusa po ukrzyżowaniu.

6. W nadchodzącą sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie z Rodzicami Dzieci które w ubiegłym roku szkolnym przystąpiły do I spowiedzi i Komunii św.

8. W bieżącym tygodniu z Bożą pomocą przystępujemy do kolejnych prac remontowych, których celem będzie zbicie tynków betonowych na wieży i położenie tynku naturalnego. Kosztorys tych prac opiewa na kwotę 450 tys. zł. Przypominamy, że władze naszego miasta przyznały dotacje w wysokości 250 tys. Niestety Ministerstwo Kultury nie przyznało nam dotacji, zostały złożone wnioski w innych źródłach. Jakakolwiek będzie odpowiedź to i tak prace będą wykonywane.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Nowennie poprzedzającej dzisiejszą Uroczystość Bożego Miłosierdzia, ale jeszcze dziś zapraszamy na godz. 15.00, by w Godzinie Miłosierdzia Bożego modlić się za nasze Rodziny, Parafię, nasze miasto i świat.

10. Zachęcamy, by włączyć się w akcje Modlitwa za nasze miasto Świnoujście. Informacje na banerach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej Gazetki Parafialnej, za którą ofiary prosimy wrzucać do skarbonek. Polecamy też książki „Wszystko o Wielkanocy” w cenie 10 zł i dziś szczególnie „Dzienniczek” św. Faustyny w cenie 15 zł.

12. Wszystkim Wam Drodzy niech Pan Bóg wynagradza za wszelkie Wasze ofiary i na funkcjonowanie Parafii, na remonty prowadzone i na nasze Seminarium Duchowne.

Z wiarą przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa na ten tydzień.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *