16 kwietnia 2017 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia,. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 6.00, 8.30,10.00,11.30,13.00,17.00,18.30. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować tak jak w Niedzielę. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

3. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

4. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

5. Zapraszamy do udziału w Nowennie przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia to nabożeństwo będzie o godz. 15.00.

6. Wszystkim Wam Drodzy niech Pan Bóg wynagrodzi za wszelkie zaangażowanie w Nabożeństwach wielkopostnych i w rekolekcjach, za te liczne spowiedzi i oby one były systematyczne. Dziękujemy za zakup dekoracji świątecznych, z których dochód przeznaczyliśmy na Caritas i paczki dla Rodzin i Osób potrzebujących. Dziękujemy za składane w kościele produkty spożywcze, dziękujemy p. Teresie i Małgorzacie za przygotowanie tych paczek, a s. Dolorosie, p. Jadwidze, Krystynie i Marii za pomoc w sprzedaży tych świątecznych elementów. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i nową figurę umarłego Pana Jezusa. Dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym, za przygotowanie Kaplicy Adoracji, czyli ciemnicy pod kierunkiem ks. Mateusza i Pawła oraz Grobu Pańskiego pod kierunkiem ks. Andrzeja. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza pod dobrym okiem ks. Mateusza oraz p. Organiście za oprawę muzyczną, jak też s. Dolorosie za niewidoczną, a jakże ogromną pracę w zakrystii. Dziękujemy także za wszelkie w tym czasie składane przez Was ofiary.

5. Życząc Wam Drodzy Parafianie i Goście głębokiej radości z faktu Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa, życzymy także, by codzienność była przeżywana w serdecznej bliskości z Jezusem – żywym i obecnym z nami Bogiem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. I na takie przeżywanie tych świąt, oktawę i czas poświąteczny przyjmijcie z serca płynące kapłańskie błogosławieństwo.

SZCZĘŚĆ BOŻE!
ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *