14 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

  1. Trwa Wielki Post. Niech będzie to czas nawrócenia, żarliwej modlitwy, duchowej lektury. W duchowe przeżywanie tego czasu wpisują się nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50.
  2. Osoby, które chciałyby się włączyć w śpiew podczas Triduum Paschalnego zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Eucharystii.
  3. Przygotowujemy się do Uroczystości św. Józefa poprzez nowennę dziś po Gorzkich żalach, a do czwartku włącznie po wieczornej Mszy Świętej. W piątek Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Eucharystie oraz do modlitwy przy obrazie ziemskiego Opiekuna Chrystusa Pana.
  4. Trwa przygotowanie do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinach. Rodziny, które pragną się w to włączyć prosimy, by codziennie odmawiały Koronkę do Miłosierdzia oraz litanię do Serca Jezusowego, ale z tą zmianą, że po każdym wezwaniu dodaje się: uwielbiam Cię zamiast zmiłuj się nad nami. Zakończenie tych przygotowań będzie miało miejsce podczas Godziny Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  5. Już teraz prosimy o modlitwę o błogosławione owoce rekolekcji, które poprowadzi ks. prof. Tadeusz Guz, a które odbędą się od 25.03 do Niedzieli Palmowej.
  6. Zachęcamy do nabywania kartek świątecznych, ozdób, świec, z których dochód przeznaczony będzie na Caritas. Można w formie jałmużny wielkopostnej zabrać torbę miłosierdzia i wypełnioną artykułami spożywczymi lub środkami czystości przynieść do kościoła lub pań z Parafialnego Zespołu Caritas.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy zakrystii.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie.
  9. Niech Bóg obdarza swym błogosławieństwem Jubilatów i Solenizantów.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *