21 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwa Wielki Post. W duchowe przeżywanie tego czasu wpisują się nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00, o 16:15 dla dzieci, a po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50.
  2. Próby śpiewu podczas Triduum Paschalnego w poniedziałek i środę po wieczornej Eucharystii.
  3. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do złożenia w tym dniu przyrzeczenia duchowej adopcji, poprzez którą możemy przez modlitwę uratować dziecko zagrożone aborcją. Przyrzeczenia zostaną złożone podczas Eucharystii o 17:00. Więcej informacji na ten temat w folderach onych z tyłu kościoła. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć Fundację Małych Stópek, która broni każdego nienarodzonego życia.
  4. Od czwartku, do Niedzieli Palmowej będziemy przeżywać święte rekolekcje wielkopostne, które będą skupione na Chrystusie Królu, poprzez co rozpoczniemy przygotowania do ogłoszenia naszego kościoła Sanktuarium Chrystusa Króla. Od czwartku do soboty Msza Święta z nauką rekolekcyjną o 9:00 i 17:00, a w niedzielę wg stałego porządku. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartek o 16:30, 12:00, w piątek od 15:00 do drogi krzyżowej. W sobotę po wieczornej Eucharystii adoracja z uwielbieniowym śpiewem zespołu Morze Miłosierdzia. Spowiedź podczas każdej Eucharystii i dodatkowo od czwartku do niedzieli od 16:00. Duchowym ćwiczeniom będzie przewodniczył ks. prof. KUL dr hab. Tadeusz Guz. Ofiary zbierane od czwartku do soboty będą przeznaczone na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty, który tworzy Ateny Roztocza – centrum myśli filozoficznej.
  5. Zachęcamy do nabywania kartek świątecznych, ozdób, świec, z których dochód przeznaczony będzie na Caritas. Można w formie jałmużny wielkopostnej zabrać torbę miłosierdzia i wypełnioną artykułami spożywczymi lub środkami czystości przynieść do kościoła lub do pań z Parafialnego Zespołu Caritas.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa, a więc na początku każdej Mszy Świętej będziemy święcić palmy.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy zakrystii.
  8. Za wszelkie ofiary, życzliwość i zaangażowanie w życie parafii mówimy: Bóg zapłać!
  9. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu Bożych łask!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz