28 marca – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadzająca nas w Wielki Tydzień. Palmy można nabywać w sklepiku parafialnym. Gorzkie żale po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50.
 2. Dziś kończymy rekolekcje, które prowadzi ks. prof. KUL dr hab. Tadeusz Guz. Dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście za posługę w naszej parafii.
 3. Spowiedź od poniedziałku do środy od 7:00 do 9:00 i od 16:00 do końca Mszy Świętej, w Wielki Czwartek od 15.00 do 17.45, a po liturgii do północy. W Wielki Piątek od 8.00 do 13.00 oraz 15.00 do 17.45, a po liturgii do północy. W Wielką Sobotę od 8.00 do 13:00 i od 15:00 do 18:00. Można również odbyć spowiedź poza konfesjonałem – informacje i możliwość umówienia się u księży. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę!
 4. Triduum Paschalne:
  Wielki Czwartek jest Pamiątką Ostatniej Wieczerzy i modlitwy w ogrójcu Jezusa. W tym Dniu nasz Pan ustanowił Eucharystię i sakrament święceń. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, tzw. ciemnicy.
  Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. Droga Krzyżowa o godz. 15:00, zaś Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18:00. Zakończy się ona przeniesieniem Pana Jezusa Eucharystycznego do kaplicy Grobu. Przypominamy, że w tym Dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta plus dwa nie do syta oraz całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz oczywiście alkoholu. Od 20:00 będziemy czytać Mękę Pańską według Służebnicy Bożej Luizy Piccaretty.
  Wielka Sobota to dzień ciszy i modlitwy przy Bożym Grobie. W tym roku ze względów bezpieczeństwa, by nie robić dużych zgromadzeń, nie będzie poświęcenia pokarmów. Tak naprawdę to błogosławieństwo nie jest zarezerwowane kapłanom, może je uczynić głowa rodziny podczas wielkanocnego śniadania. Teksty błogosławieństwa są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Można je również znaleźć w Rytuale rodzinnym lub w Internecie. Niech będzie to dla nas zachętą, by błogosławić codziennie każdy posiłek.
  Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Piątek będzie od godz. 7:00, a w Grobie w Sobotę również od godz. 7:00.
  Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 21:00 w Wielką Sobotę poświęceniem ognia na zewnątrz kościoła. Jest to najważniejsza i najpiękniejsza liturgia w całym roku liturgicznym. Choć zaczyna się ona w sobotni wieczór, jest rozpoczęciem Wielkanocy! Podczas liturgii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, więc zabierzmy ze sobą świece.
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie więc Mszy świętej o godz. 7.00 a pozostałe Msze święte o stałych godzinach.
 5. Od Wielkiego Piątku codziennie zapraszamy na godz. 15:00 do udziału w Koronce do Bożego Miłosierdzia w formie nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 6. Prosimy, by przynieść dary na Caritas w ramach akcji Torba Miłosierdzia.
 7. Rodziny, które pragną dokonać Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa w Niedzielę Miłosierdzia mogą nabyć obraz w sklepiku, uprzednio zapisując się.
 8. Do skarbonki przy zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Za wszelkie ofiary oraz zaangażowanie w życie naszej Rodziny Parafialnej mówimy: Bóg zapłać!
 10. Niech Pan błogosławi Solenizantom i Jubilatom, a nam wszystkim dopomoże w dobrym przeżyciu obchodów największych Tajemnic wiary! Błogosławionej Paschy!
  Ks. Bogusław Gurgul
  proboszcz

One Reply to “28 marca – Niedziela Palmowa”

 1. Greg pisze:

  Zawsze 0 6 byla rezurekcja a tu lipa 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *