14 sierpnia – 20 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Dziś gościmy siostry Dominikanki, które przeprowadzą kwestę na rzecz dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie.

3. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

4. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Wojska Polskiego w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
Jutro zapraszamy wszystkich na „Koncert pełen dobrych treści” zespołu Testimonium, który organizujemy na placu Wolności o godz. 16.00 i 21.00.

5. W środę przed Mszą św. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje na nowennę można składać do skarbonki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

6. Piątek o godz. 15.00 Godzina Święta i adoracja Pana Jezusa do godz. 18.00. O 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia będziemy się modlić też w intencjach które są wpisywane w księgę intencji wyłożoną na stoliku przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego. Na godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych.

7. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msza św. o godz. 7.30 Msza św. Wieczorem po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim

8. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy pallotyna ks. Ryszarda Halawę z fundacji SOS dla poczętego życia.

9. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu. Można u pań z Caritasu w sali św. Jana Pawła II odebrać plecak i zakupić potrzebne przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.

10. W sali św. Jana Pawła II w niedzielę od 9.00 – 14.00 czynna jest kawiarenka, gdzie można się spotkać przy kawie, herbacie i ciastku a dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dysponujemy Niedzielą, Gościem Niedzielnym oraz naszą Gazetką Parafialną.

12. Gorąco dziękujemy wszystkim Wam za wszelkie ofiary które składacie na tacę, jak i w kopertach na pracę remontowe i funkcjonowanie Parafii.

13. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *