14 sierpnia – XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

XX Niedziela zwykła – 14.08.2022 r.

  1. Gościmy Siostry Dominikanki, które opowiadają o swojej posłudze i będą kwestować po Mszy św. na prowadzenie domu dla dzieci upośledzonych.
  2. Również po Mszy św. przy bocznym wyjściu z kościoła Rycerze św. Jana Pawła II zbierają podpisy pod projektem zmiany Kodeksu Karnego, aby zawierał on precyzyjne zapisy dotyczące karania osób przerywających nabożeństwa i bezczeszczących miejsca święte. Zachęcamy do złożenia podpisu.
  3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte wg porządku niedzielnego: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 17:00. Pod koniec każdej Eucharystii poświęcenie ziół i kwiatów, gdyż w ludowej polskiej tradycji czcimy w tym dniu Maryję również jako Matkę Bożą Zielną. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie z racji na Święto Wojska Polskiego, czyli rocznicę Cudu nad Wisłą.
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawiciela wydawnictwa Edycja św. Pawła, u którego będzie można nabyć Ewangelię na każdy dzień.
  5. Zapraszamy do pogłębienia swojej wiary poprzez udział w nabożeństwach w naszej świątyni. W poniedziałki po Mszy o 7:30 modlitwy za konających, w środy o 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki nabożeństwo eucharystyczne z modlitwa o powołania o 17:30, a o 23:00 adoracja – godzina święta, w piątki adoracja od 15:00 (rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego) do 18:00 (kończymy modlitwami do Krwi Chrystusa), w soboty o 7:00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po wieczornej Eucharystii różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. Każdy Dzień Pański kończymy adoracją od 18:00 do 19:00.
  6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Christus Regnat. Za naszą gazetkę jest dobrowolna ofiara.
  7. Dziękujemy za modlitwę, serdeczność oraz za ofiary na parafię i prowadzone inwestycje.
  8. Niech Pan błogosławi Jubilatom i Solenizantom, zaś wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy opieki Opatrzności Bożej!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *