17 września 2017 – XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Również w poniedziałek o godz. 18:00 kolejny myting wspólnoty AA.

4. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Mateusza, który z racji udziału w pielgrzymce do Częstochowy imieninową Mszę Świętą będzie sprawował we wtorek o godz. 18.00. Niech naszym szczególnym darem dla ks. Mateusza będzie dar modlitwy.

5. W środę o godz. 6:30 spod kościoła wyruszy z naszej Parafii pielgrzymka do Częstochowy. Prosimy uczestników o wcześniejsze przyjście.

6. W piątek po mszy św. wieczornej w sali św. Jana Pawła II projekcja filmu „Ślady stóp”. Informacje o filmie w gazetce parafialnej.

7. Dziękujemy gorąco wszystkim osobom, które społecznie angażują się w prace przy naszej Parafii.

8. Polecamy gorąco dostępną prasę katolicką, by poprzez czytane artykuły zgłębiać wiedzę religijną i społeczne nauczanie Kościoła.

9. Zapraszamy do sali św. Jana Pawła II gdzie znajduje się parafialna kawiarenka i biblioteka. Zapraszamy również do naszego parafialnego sklepiku, gdzie można nabyć i ciekawe książki i dewocjonalia.

10. Osoby które chcą wziąć udział w ogólnopolskiej modlitwie Różaniec do granic proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Celem tej akcji jest opleść Polskę w dniu 07.10 modlitwą Różańcową stając wzdłuż granic naszej Ojczyzny.

11. Spotkania scholi dziecięcej i koła misyjnego odbywają się w soboty o g. 10:00 i w niedziele o 10:30 na plebanii. Jest to okazja do zbliżenia się do Pana Boga, a także do własnego rozwoju oraz poznania nowych osób. Zapraszamy!

12. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z kl. I odbędzie się w niedzielę – 24 września podczas Mszy Świętej o g. 11:30.

13. Wszystkim Wam Drodzy serdecznie dziękujemy za wszelkie i duchowe i materialne wspieranie naszej Parafii dla jej funkcjonowania i prowadzenie remontów.

Szczęść Boże!
ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *