10 września 2017 – XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi.

2. W środę o godz. 17.30 Różaniec fatimski o 18.00 Msza Święta poprzedzona Nowenną do MB Nieustającej Pomocy oraz procesja fatimska wokół kościoła.

3. W środę po zakończeniu obchodów fatimskich spotkanie dla osób udających się z ks. Mateuszem na diecezjalną pielgrzymkę do Częstochowy.

4. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po Mszy Świętej będzie poświęcenie krzyży, odmówimy litanię ku czci Krzyża Świętego oraz odprawimy adorację Krzyża poprzez ucałowanie tak jak to ma miejsce w Wielki Piątek. Oddajmy część krzyżom w naszych domach. Czasem o nich zapominamy. Niech w każdym naszym domu będzie krzyż.

5. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. W Piątek też swoje imieniny przeżywać będzie S. Dolorosa, którą polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

6. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

7. W przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz., 10.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Na poszkodowanych w kataklizmach w Polsce zebraliśmy w ubiegłą Niedzielę 3350 zł. Niech Dobry Bóg ofiarodawcom obficie wynagrodzi.

9. Polecamy gorąco dostępną prasę katolicką, której czytanie niech pogłębia naszą wiarę. Zapraszamy do sali Św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka, z której dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii. Zapraszamy też do sklepiku parafialnego, gdzie można nabyć ciekawe książki, dewocjonalia;szczególnie polecamy krzyże do naszych domów, są też piękne kropielniczki na wodę święconą.

10. Wszystkim Wam Drodzy składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie Wasze dary serca, które składacie na funkcjonowanie naszej Parafii i prowadzone remonty. Niech Miłosierny Bóg błogosławi nam na ten nowy tydzień przez Niepokalane Serce Maryi.

SZCZĘŚĆ BOŻE
ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *