3 września 2017 – XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Dziś niedziela adoracyjna, zamiast kazania jest po ogłoszeniach krótka adoracja. Nie wychodźmy z Mszy św. przed jej zakończeniem błogosławieństwem eucharystycznym.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

3. Dziś po Mszy Świętej można ofiarą z serca wesprzeć ofiary ostatnich kataklizmów w Polsce. Po Mszy św. o godz. 17.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Członków tej wspólnoty w Sali św. Jana Pawła II. Zapraszamy też wszystkich, chcących dołączyć do osób codziennie odmawiających dziesiątek różańca.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 mityng wspólnoty AA.

5. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek na wieczornej Mszy św.

6. W środę o 7.00 Msza św. w intencjach zapalających świece wotywne, a przed wieczorną Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie do Sali Św. Jana Pawła II osoby, które pragną poprzez szczególne Nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa błagać o Miłosierdzie dla świata. Czwartek to też I czwartek miesiąca stąd też zapraszamy na Godzinę Świętą od 23.00 -24.00.

8. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy św. na film o św. Barbarze zapraszamy po wieczornej Mszy św. O filmie można przeczytać w Gazetce Parafialnej.

9. Jak co sobotę Adoracja Najświętszego sakramentu po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego.

10. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci kl. III SP w związku z przygotowaniem do I spowiedzi i Komunii Świętej.

11. Gorąco polecamy prasę katolicką, tj Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszą parafialną Gazetkę – Christus Regnat. Gazety do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku parafialnym w wieży kościoła, gdzie jest duży wybór książek, między innymi książki i kolorowanki dla dzieci oraz dewocjonalia. Szczególnie polecamy kropielniczki do domu, niech zwyczaj żegnania się wodą święconą powróci do naszych rodzin, domów. Zapraszamy do Sali św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka i biblioteka parafialna.

12. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”, pomagając tym samym dzieciom z Rodzin potrzebujących. Niech Pan Bóg wynagradza dobro serc.

13. Wszystkim Wam Drodzy gorąco dziękujemy za wszelkie ofiary i na tacę i do skarbon, na różne potrzeby kościoła składane. Na ten nowy tydzień, który rozpoczyna Nowy Rok Szkolny, niech Dobry Bóg dzieciom, młodzieży, wszystkim odpowiedzialnym za wychowanie, hojnie błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE
ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *