8 października 2017 – XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.15 a w niedziele o 16.15. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy! Dzieci szczególnie w poniedziałek, środę i piątek.

2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd niedziela dzisiejsza jest dorocznym Dniem Papieskim. Dziś więc swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

4. W piątek będziemy przeżywać ostatnie, w tym roku jubileuszu 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, Nabożeństwo Fatimskie. Gorąco zapraszamy do udziału. Rozpoczynamy to Nabożeństwo Różańcem o godz. 17.15 a po Mszy Świętej procesja wokół kościoła ze świecami.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie dla Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych, również celem uaktualnienia listy dzieci.

6. W tym tygodniu wspominamy m.in. bł. Wincentego Kadłubka, i bł. Honorata Koźmińskiego. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów życząc Bożego Błogosławieństwa.

7. Gorąco polecamy prasę katolicką i książki – zapraszamy do sklepiku parafialnego. Zapraszamy także do sali Św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka i biblioteka parafialna.

8. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za Waszą życzliwość, za wszelkie dary i duchowe i materialne, na funkcjonowanie naszej parafii i kontynuowane remonty. Niech dobry Bóg błogosławi nam na ten tydzień za przyczyną naszych patronów. Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *