15 października 2017 r – XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy
o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W ubiegłą niedzielę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2 350 zł. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim którzy otworzyli serca i złożyli ofiary na ten cel.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele
o godz. 17.15 a w niedziele o 16.15 gromadzimy się na Nabożeństwie Różańcowym. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek.

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

6. Na ławce z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Są tam podane daty i w tych dniach te modlitwy będą miały miejsce. Prosimy aby imiona naszych drogich Zmarłych pisać w mianowniku liczby pojedynczej, np. Stanisław, jeżeli mężczyzna Stanisława, jeżeli kobieta. Wypominki możemy wkładać do opisanych skrzyń przy wejściu do kościoła.

7. Każda Parafia ma za zadanie wpłacać na utrzymanie i funkcjonowanie naszego wyższego seminarium duchownego. Zwracamy się zatem z prośbą o zabranie kopert na seminarium. Koperty są u pań rozprowadzających prasę. Te koperty z ofiarami można składać na tacę.

8. Zapraszamy do sali św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka i biblioteka parafialna. Zapraszamy też do naszego sklepiku parafialnego. Zachęcamy także do czytania naszej Gazetki Parafialnej „Chrystus Regnat”, której ukazał się właśnie 150 numer. Dziękujemy wszystkim, którzy co tydzień tworzą gazetkę, zapraszamy również wszystkich chętnych do pomocy do kontaktu z ks. Andrzejem.

9. Informujemy, że prace remontowe wieży są na ukończeniu. Jeszcze trzeba pomalować wieże i cegły oraz wymienić okna i drzwi. Wszystkim którzy składacie ofiary z wyszczególnieniem na remont, bardzo gorąco dziękujemy. Dziękujemy też za wszelkie Wasze ofiary, dzięki którym parafia może funkcjonować.

10. W tym tygodniu patronują nam szczególnie:
16 X – św. Jadwiga Śląska
17 X – św. Ignacy Antiocheński
20 X – św. Jan Kanty

11. Gorąco pozdrawiamy wszystkich którzy w tym tygodniu. przeżywają swoje osobiste święta. Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *