22 października 2017 r – XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy zakonnych i świeckich.

2. Za Maryją powtarzamy Drodzy zachętę do codziennego odmawiania modlitwy Różańcowej. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 17.15, a w niedziele o 16.15. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. ale mogą być też w inne dni, jeżeli w tych dniach mają jakieś zajęcia.

3. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Na każdej kartce jest data tej modlitwy. Prosimy by pisać imiona w mianowniku liczby pojedynczej np. Franciszek, jeżeli mężczyzna, Franciszka, jeżeli kobieta. Kartki
z ofiarą która jest dodatkowym naszym wyrzeczeniem, składamy do specjalnych skrzyń przy wejściu kościoła. Te wypominki to jednodniowa modlitwa więc nie bierzemy np. 15 kartek i wypisujemy na piętnaście dni, ale wypisujemy imiona i nazwiska na jeden dzień.

4. W ubiegłym roku rozprowadziliśmy kilkadziesiąt Traktatów o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy od 5 listopada rozpocząć 33 dniowe przygotowanie do uroczystego oddania się w niewolę Maryi. To oddanie będzie 8 grudnia podczas Mszy Świętej z podpisaniem aktu oddania się Maryi. Przygotowanie będzie się odbywać indywidualnie w domu. W kościele będzie w tym czasie w ramach przygotowania udział we Mszy świętej w środę a w sobotę udział w adoracji eucharystycznej. Chętnych prosimy o kontakt i zapisy u ks. Proboszcza.

5. W przyszłą sobotę w sali św. Jana Pawła II o godz. 10.00 rozpoczyna się kurs Szkoła Biblijna. Kurs przygotowuje do systematycznej wspólnotowej lub indywidualnej lektury Pisma Św. Do uczestnictwa zapraszamy liderów i członków wspólnot oraz inne osoby zainteresowane Biblią. Więcej informacji na plakatach w gablotach.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie z Rodzicami dzieci klasy II szkoły podstawowej i zapisy dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii, gdyż przygotowanie do tych sakramentów to nie klasa III, ale już klasa II.

7. Przypominamy o nabożeństwach w tygodniu w naszym kościele. W środę Mszę Świętą poprzedzamy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek od 15.00 godziną do Bożego Miłosierdzia rozpoczynam adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która trwa do Mszy Świętej wieczornej. Podczas tej adoracji jest możliwość spowiedzi świętej, w sobotę o 7.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,
a po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Eucharystyczna do 21.00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

9. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

10. Gorąco zapraszamy do sali Św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka parafialna oraz biblioteka. Zapraszamy też do sklepiku parafialnego.

11. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za wszelkie składane ofiary na potrzeby Parafii, na remonty oraz na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie (na stolikach są jeszcze dostępne koperty dla osób chętnych do wsparcia seminarium).

12. Pozdrawiamy gorąco wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Niech Dobry Bóg Ojciec błogosławi nam na ten tydzień w Imię Jezusa. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *