29 października 2017 r – XXX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Nie odkładajmy jednak różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matkę za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego czyli 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 17.00 oraz 18.30. Na cmentarzu będą msze o godz 10.00 i 14.00 z procesją. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

4. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane cztery Msze Święte w godz. 7.00; 7.30; 9.00 i o godz. 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W czwartek zapraszamy też na modlitwę za tych co nie powrócili z morza. Mszę św. odprawi ks. abp Andrzej Dzięga w kościele pw. Gwiazdy Morza, o godz. 18.00 następnie przejście nad morze o godz. 19.30. Szczegóły na banerach.
Godzina święta od godz 23.00 do godz. 24.00.

5. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz 7.00; 7.30; 9.00 (po mszy Droga Krzyżowa) o 17.00 i 18.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja do Mszy św. o godz. 17.00.

6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – po Mszy św. o godz. 7.30.

7. Przypominamy, że od 1 listopada Msza św wieczorna w dni powszednie jest sprawowana o godz 17.00.

8. Gorąco zapraszamy do sali św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka parafialna oraz biblioteka. Zapraszamy też do sklepiku parafialnego gdzie szczególnie polecamy książkę „O naśladowaniu Chrystusa” – o książce możemy przeczytać w Gazetce Parafialnej.

9. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za wszelkie składane ofiary na potrzeby Parafii, na remonty, na nasze Seminarium Duchowne w Szczecinie. Pozdrawiamy gorąco wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Niech Dobry Bóg Ojciec błogosławi nam na ten tydzień w Imię Jezusa. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *