5 listopada 2017 r – XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza listopadowa Niedziela, jako pierwsza Niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną, zatem prosimy by pozostać jeszcze na adoracji naszego Pana.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach. W soboty i niedziele nabożeństwo wypominkowe jest o godz. 16.15. W dalszym ciągu można jeszcze brać kartki wypominkowe i z ofiarą składać do specjalnych skarbon.

3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego, jako że ta bazylika jest katedrą Biskupa Rzymu, a więc Papieża.

4. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W tym dniu Msze Święte będą w naszym kościele o 7.00, 7.30 i 17.00 Ponadto o godz. 10.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J. E. ks. Bpa Mariana Kruszyłowicza, z udziałem władz miasta oraz orkiestry Marynarki wojennej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W sobotę o godz 17.00 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi Ks. Piotr Skiba. Będzie też egzorcyzmowanie wody, soli i oliwy.

5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

6. W przyszłą niedzielę też po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w kataklizmach w Meksyku.

7. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu. W tym bowiem roku całość przygotowania spoczywała na naszej Parafii.

8. Od dzisiejszej niedzieli spora grupa chętnych rozpoczyna przygotowanie do oddania się w niewolę Miłości Maryi. 8 grudnia będzie uroczyste podpisanie tego aktu na Ołtarzu. Gdyby ktoś jeszcze chciał to dziś jeszcze może dołączyć.

9. Wszystkim Wam Drodzy składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii, na prowadzone remonty, za ofiary składane przy okazji wypominek, za ofiary na Seminarium a gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze Seminarium to są z tyłu kościoła stosowne koperty.
Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów życząc Bożego błogosławieństwa.

10. Niech Dobry Bóg błogosławi nam na ten nowy tydzień przez wstawiennictwo naszych Patronów. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *