12 listopada 2017 r – XXXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej a w sobotę i niedzielę o godz. 16.15. W niedzielę odmawiamy Różaniec za naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać przy wyjściu z kościoła w specjalnie do tego przeznaczonych skrzynkach.

3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

4. W każdą niedzielę listopada gromadzimy się na naszym świnoujskim cmentarzu o godz. 15.00 na modlitwie za zmarłych których ciała tam spoczywają.

5. Dziś po każdej Mszy Świętej ofiarą do puszki możemy wesprzeć wyjazd młodzieży na nocne czuwanie do Skrzatusza. Zachęcamy do tej ofiary skoro młodzi chcą szukać Boga i zamiast w nocy imprezować chcą się modlić.

6. We wtorek o godz. 17.00 Msza Święta Grupy Patronki Dobrej śmierci oraz spotkanie.

7. Przypominamy, że w każdy piątek od 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy adorację Eucharystyczną która trwa do Mszy Świętej wieczornej a kończy się modlitwa Grupy czcicieli Krwi Chrystusa, czyli Koronką do Krwi Chrystusa oraz Litanią. Przypominamy też o adoracji w każdą sobotę po Mszy Świętej wieczornej, która w czasie zimowym trwa do godz. 20.00 a kończy się koronką do Krwawych Łez Maryi, indywidualnym błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

8. Przypominamy również, że Msze Święte wieczorne w tygodniu są do końca marca o godz. 17.00.

9. W niedzielę 19 listopada br. odbędzie się I Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna – Torba Miłosierdzia”. Więcej o tej akcji w przyszła niedzielę.

10. Zapraszamy do skorzystania z naszej kawiarenki parafialnej oraz biblioteki, które mieszczą się w sali Św. Jana Pawła II a czynne są w każdą Niedzielę od 9.00 do 14.00. Zapraszamy też do parafialnego sklepiku w wieży kościoła gdzie są m.in. i dewocjonalia i ciekawe książki.

11. Pozdrawiamy gorąco wszystkich Solenizantów i Jubilatów życząc Wam Drodzy wszelkiego Bożego błogosławieństwa w życiu.

12. Bardzo gorąco dziękujemy Wszystkim Wam za wszelkie ofiary serc czy to na prowadzone remonty, na funkcjonowanie naszej Parafii, na Seminarium czy też przy okazji wypominek.

13. Z żywą wiarą przyjmijmy za przyczyną patronów tego tygodnia, Boże błogosławieństwo na ten tydzień naszych wszelkich prac, obowiązków czy też odpoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *