19 listopada 2017 r – XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Natomiast w sobotę i niedzielę ta modlitwa wypominkowa jest o 16.15. Ponadto na naszym cmentarzu o godz.15.00 w każdą niedzielę gromadzimy się na modlitwie różańcowej.

4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Ta Uroczystość to dla naszej wspólnoty dzień Odpustu. Suma odpustowa będzie o 11.30 z procesją wokół kościoła. Do tej Uroczystości przygotujemy się poprzez dni skupienia od Piątku. Msze Święte z nauką będą w piątek i sobotę o 9.00 i 17.00. Możliwość spowiedzi przed i podczas każdej Mszy Świętej oraz w piątek od 15.00 i w sobotę po Mszy Świętej wieczornej do 20.00. Te dni skupienia poprowadzi ks. Adam Krzykała.

5. W ubiegłą niedzielę odszedł do Domu Ojca ks. Infułat Stanisłąw Szwajkosz, pierwszy Proboszcz naszej Parafii po jej utworzeniu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się we czwartek w Szczecinie i został pochowany w grobowcu kapłańskim w Szczecinie. W piątek o godz. 9.00 będzie Msza Święta w int. Ks. Stanisława ale pragniemy też odprawić Msze świętą gregoriańską w Jego intencji stąd też gdyby ktoś chciał odwdzięczyć się ks. Stanisławowi za posługę w naszej Parafii to w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych można będzie do puszki złożyć ofiarę.

6. W ubiegłą niedzielę na wyjazd młodzieży na czuwanie nocne zebraliśmy 2410 zł. Msza Święta została odprawiona przez ks. Mateusza w Skrzatuszu za ofiarodawców i jeszcze będzie odprawiona jedna w późniejszym terminie. Część z tych pieniędzy będzie jeszcze przeznaczona na styczniowe czuwanie. Bardzo gorąco dziękujemy bo nie spodziewaliśmy się takiej odpowiedzi i hojności.

7. Gorąco dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary składane i na remont i nasze Seminarium i przy okazji wypominek.

8. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów życząc obfitości Bożych łask. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo na ten tydzień naszego życia, na nasze obowiązki i odpoczynek. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *