26 listopada 2017 r – Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to dzień Odpustu w naszej wspólnocie parafialnej. Każdy zatem może dziś uzyskać odpust zupełny czyli darowanie kar za grzechy popełnione i odpuszczone w sakramencie spowiedzi świętej. Do tej Uroczystości przygotowaliśmy się poprzez ćwiczenia duchowe, które prowadzi ks. Adam Krzykała, wikariusz Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Ten czas duchowy to również nasze przygotowanie do rozpoczynającego się w przyszłą niedzielę Adwentu, który rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Rok ten będzie poświęcony Duchowi Świętemu, a będziemy go przeżywać pod hasłem „Duch, który ożywia Miłość”.

2. Od dzisiejszej Uroczystości przeżywać będziemy tydzień biblijny, który jest czasem zachęty do osobistej lektury Pisma Świętego. Z tej racji zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 20.00 na półgodzinne nabożeństwo czytania Słowa Bożego w kościele. Za półgodzinne czytanie Pisma Świętego możemy uzyskać odpust zupełny.

3. Nabożeństwo wypominkowe do czwartku włącznie po Mszy Świętej wieczornej, a dziś o godz.16.00. Dzisiaj też ostatnia w tym roku modlitwa na cmentarzu o godz.15.00.

4. We wtorek na godz. 16.15 zapraszamy dzieci kl. III na katechezę sakramentalną.

5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był on pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Ten dzień to patronalne święto ks. Andrzeja, który z tej racji o godz.17.00 będzie sprawował Eucharystię. Zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Andrzeja, aby upraszać dla Niego potrzebne łaski.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Święte o godz. 7.00, 7.30, 9.00 (wynagradzająca za nasze grzechy, po niej Droga Krzyżowa) oraz o 17.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi świętej podczas Mszy Świętych oraz od 15.00 do 19.00. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz 7.30 udamy się do chorych naszej, a z racji pierwszej soboty miesiąca jest możliwość udziału w nabożeństwie Pierwszych Sobót miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.

7. Dziś też poprzez ofiarę do puszki można mieć udział we Mszy świętej gregoriańskiej za śp. Ks. Infułata Stanisława Szwajkosza.

8. W Dekanacie Świnoujście trwa obecnie wizytacja kanoniczna którą przeprowadza ks. Arcybiskup A. Dzięga. W naszej Parafii ta wizytacja odbędzie się w przyszłą niedzielę. Przed Mszą Świętą o godz. 8.30 będzie powitanie
ks. Arcybiskupa w drzwiach kościoła oraz krótkie sprawozdanie i przedstawienie Parafii, którego dokona ks. proboszcz. Następnie ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 10.00 oraz 13.00, a podczas Mszy Świętych o godz. 8.30 i 11.30 wygłosi Słowo Boże. Natomiast podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Niech to będzie czas wspólnej modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

9. Pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia i życzymy wszelkich Łask od Dobrego Boga.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, zapraszamy do naszego parafialnego kiosku, gdzie też można nabyć kalendarz parafialny na 2018 r., a dochód przeznaczamy na prowadzone remonty. Zapraszamy też do Sali Św. Jana Pawła II, gdzie jest kawiarenka oraz biblioteka parafialna. Przy wyjściu można nabywać kartki świąteczne z których dochód jest przeznaczony na Caritas. A od przyszłej niedzieli Adwentu można będzie nabywać poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarą, wspierając tym samym również prace remontowe.

11. Informujemy że od 8 do 10 grudnia odbędzie się Adwentowy Przemarsz Św. Józefa. Rozpocznie się on w naszej Parafii Mszą Świętą o godz. 7.00, a zakończy w Dźwirzynie za Mrzeżynem. Jest to adwentowe skupienie dla mężczyzn. Chętnych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

12. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii, na remonty, na Seminarium oraz przy okazji wypominek. Dziękujemy też Tym którzy zabrali torby by pomóc ubogim. Dziękujemy ks. Adamowi za głoszenie Słowa przygotowującego nas do dzisiejszej Uroczystości Odpustowej, jak też kolejnego w naszym życiu Adwentu.
Z wiarą przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa na ten nowy tydzień. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *